poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOliver Solberg odpada z gry w Kenii!

Oliver Solberg odpada z gry w Kenii!

Syn rajdowego mistrza świata na własnej skórze przekonał się o trudach Rajdu Safari. Młody Szwed kończy rywalizację po czterech odcinkach specjalnych.

Prawdziwy pogrom! Chyba tak można nazwać dzisiejszy dzień na afrykańskich szutrach. Oczywiste było to, że Rajd Safari zapamiętamy jako najtrudniejszą rundę tegorocznego cyklu. Nie spodziewaliśmy się jednak, że tak szybko dojdzie do tylu problemów. Już na pierwszej, piątkowej pętli z rywalizacji wycofali się Elfyn Evans i Dani Sordo. Sebastien Ogier miał poważne problemy z zawieszeniem i spadł na siódme miejsce, tracąc do lidera ponad dwie minuty. Okazuje się, że kenijską przygodę zakończy też Oliver Solberg…

fot. Oliver Solberg – oficjalny profil Facebook

Oliver Solberg – pożegnanie z Afryką

Dla młodego Szweda obecny rok jest naprawdę szczególny. Oliver zadebiutował w samochodzie klasy WRC podczas śnieżnego Rajdu Arktycznego i zaskoczył wszystkich swoją świetną postawą. Po nieobecności na Sardynii, Hyundai zaprosił Solberga do asfaltowych testów we włoskim Rally di Alba. Nastolatek wygrał tamtejszą imprezę, nagrodą miał być kolejny, tym razem szutrowy start w Kenii. Niestety, po udanym zapoznaniu się z konstrukcją WRC na śniegu i asfalcie, afrykański piach nie był dla kierowcy tak łaskawy.

Na drugim odcinku specjalnym duet Solberg/Johnston uszkodził Hyundaia i20 WRC. Załoga bezskutecznie próbowała naprawić samochód na dojazdówce. Na trzecim oesie Solberg jechał powoli i przed czwartą partią znów próbowano zniwelować problemy. Choć udało się ukończyć poranną pętlę, dla Szweda to koniec rywalizacji w Kenii. Zawodnik poinformował, że uszkodzenie nadwozia jest zbyt poważne, aby kontynuować dzisiejszą jazdę.

fot. Oliver Solberg – oficjalny profil Facebook

Rajd Safari – za moment wracamy na odcinki!

Nie wiemy jeszcze, czy młody Szwed wróci do rywalizacji następnego dnia, czy też definitywnie zakończy zmagania w afrykańskim piekle. Już za kilkadziesiąt minut rozpocznie się druga pętla, przed nami cztery odcinki specjalne. Prowadzi Neuville przed Rovanperą i Tanakiem. Wyniki można śledzić na oficjalnej stronie mistrzostw WRC.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach [wideo]

3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach
3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach - tam się dzieje! Oklepane stwierdzenie "nie ma...

Ładniak liderem w klasyfikacji juniorów ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak zanotował kolejny udany start w serii ADAC TCR Germany. Polak w sobotniej i niedzielnej rywalizacji...

Marczyk i Gospodarczyk na juniorskim podium w Mistrzostwach Świata.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli 2. miejsce w Rajdzie Portugalii w klasie WRC 2 Junior. Załoga...

Przed Kamena Rally Team druga runda Pucharu Europy

W dniach 26.05 – 28.05.2022 zespół rajdowy Orlen Teamu pojawi się na starcie Rally Greece Offroad, czyli...

Słomczyńskie przeciągi, namioty odleciały, ale show wytrwało

Za nami wyścigowy i niezwykle wietrzny weekend na Autodromie Słomczyn. Po kilku pierwszych ciepłych dniach maja w...

NAJPOCZYTNIEJSZE