poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyOliver Solberg pokazał rajdówkę. Czarno-zielona Skoda Fabia RS Rally2

Oliver Solberg pokazał rajdówkę. Czarno-zielona Skoda Fabia RS Rally2

Oliver Solberg w końcu zaprezentował barwy swojej nowej rajdówki. Skoda Fabia RS Rally2 w klimatycznych czarno-zielonych barwach narobi trochę zamieszania w nadchodzącym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Oliver Solberg po sezonie 2022 rozstał się z ekipą Hyundaia. Późniejsze rozmowy z ekipą M-Sport na temat startów w Pumie Rally1 również nie przyniosły efektów. 21-letni kierowca musiał znaleźć sposób na kontynuację startów w mistrzostwach świata. Królewska klasa samochodów nie wchodziła w grę.

Zobacz: Oliver Solberg: „Neuville próbował mnie zniszczyć”

Syn Pettera Solberga porozumiał się z zespołem Toksport i będzie występować w WRC2 z pilotem Elliottem Edmondsonem. Zgodnie z regulaminem do końcowej klasyfikacji zalicza się sześć najlepszych wyników z siedmiu startów.

Oliver Solberg i Elliott Edmondson na pewno pojawią się w Alpach, a następnie wezmą udział w Rajdzie Monte Carlo. Aktualna lista zgłoszeń sugeruje, że wystartują treningowo – poza klasyfikacją WRC2. Prawdziwa rywalizacja rozpocznie się dopiero od Rajdu Szwecji.

Przeczytaj koniecznie: Oficjalnie: Solberg wybiera Fabię i starty w WRC2

Ekipa zaprezentowała dziś oklejenie Skody. Kolorystyka w czarno-zielonym odcieniu jest kojarzona z głównym sponsorem startów, czyli ekipą Monster Energy. Jaskrawozielone wstawki charakterystyczne dla Toksportu nawiązują do współpracy ze Skodą.

Solberg startował poprzednią generacją Fabii trzykrotnie w sezonie 2020 (raz w mistrzostwach Europy), kiedy był zawodnikiem ekipy Skoda Motorsport. Szwed dostał do dyspozycji Fabię Rally2 evo na dwie rundy Mistrzostw Świata WRC (Szwecja – 5. miejsce w WRC3, Monza – 2. miejsce w WRC3 i 7. w „generalce”). Fabia pomogła uzyskać tytuł wicemistrza Europy, choć główną maszyną było Polo GTi. Skodą wystartował tylko na Węgrzech oraz w Rajdzie Sardynii.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

Szansa na bezpieczną rywalizację na Autodromie Słomczyn

Już 11 lutego na Autodromie Słomczyn odbędzie się Puchar Toru Słomczyn. To impreza kierowana do kierowców amatorów....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here