wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyOliver Solberg we łzach, Tanak na prowadzeniu

Oliver Solberg we łzach, Tanak na prowadzeniu

Piątkowy etap Rajdu Finlandii rozpoczął się od naprawdę smutnych obrazków… Z rywalizacją pożegnał się Oliver Solberg. Młody Szwed roztrzaskał swój samochód już na pierwszym zakręcie porannego odcinka. Syn rajdowego mistrza świata nie krył swoich emocji, rozczarowania oraz łez, które pojawiły się w trakcie wywiadu.

Dzisiejszy poranek w najszybszej rundzie z kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata WRC rozpoczął się od mocnego trzęsienia ziemi. Po raz kolejny, najbardziej mieszane nastroje panują oczywiście w zespole Hyundaia. Co prawda Ott Tanak wysunął się czoło tabeli, ale spore problemy z maszyną ma Thierry Neuville (kłopoty z przyczepnością i uślizgiem tyłu), a Oliver Solberg wypadł z trasy już na… pierwszym wirażu piątkowego etapu. Szwed stracił panowanie nad i20 Rally1 i stał się tylko pasażerem w długim poślizgu do okolicznego rowu. Syn rajdowego mistrza świata nie krył swoich emocji, ba, w wywiadzie wideo dla Dirt Fish pojawiły się też łzy. Reprezentant Hyundaia nie powróci już dziś na odcinki Rajdu Finlandii.

Po porannym triumfie Tanaka, kolejna próba padła łupem podopiecznego Toyoty. Esapekka Lappi pokonał obywatela Estonii o niecałe pół sekundy. Trzeci czas zanotował Craig Breen. Kalle Rovanpera, tradycyjnie już dla obecnej kampanii, czyści drogę. Lider turnieju powoli pnie się w górę, jednak na ewentualny atak powinniśmy zaczekać przynajmniej do soboty. Po emocjonującym poranku czeka nas chwila przerwy, stawka imprezy zjechała na serwis. Do rywalizacji na szutrowych trasach na północy Europy wrócimy o 11:15 (OS „Laukaa 2”).

 

Biało-czerwona pogoń!

Na finlandzkich szutrach trzymamy kciuki za załogę Orlen Teamu – Mikołaja Marczyka oraz Szymona Gospodarczyka. Polacy rozpoczęli z wysokiego „C” wygrywając czwartkową próbę „Harju 1” w klasyfikacji WRC2. Tym samym była to już druga, oesowa wiktoria tego duetu na najwyższym szczeblu rajdowego łańcucha pokarmowego WRC. Podobny wyczyn udało się osiągnąć kilka miesięcy wcześniej, łupem naszych rodaków padł prolog w Portugalii. Jak na razie, po trzech próbach sportowych w Finlandii, urzędujący czempioni RSMP plasują się na dziewiątej lokacie w WRC2. Do lidera, Teemu Suninena, tracą już przeszło pół minuty… Biorąc pod uwagę charakter tej rundy, rajdowa dominacja Finów nie jest tu zaskoczeniem.

Aktualną klasyfikację Rajdu Finlandii znajdziecie naturalnie na stronie czempionatu WRC.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE