sobota, 30 września, 2023
Strona głównaNA TOPIEOliver Solberg we łzach, Tanak na prowadzeniu

Oliver Solberg we łzach, Tanak na prowadzeniu

Piątkowy etap Rajdu Finlandii rozpoczął się od naprawdę smutnych obrazków… Z rywalizacją pożegnał się Oliver Solberg. Młody Szwed roztrzaskał swój samochód już na pierwszym zakręcie porannego odcinka. Syn rajdowego mistrza świata nie krył swoich emocji, rozczarowania oraz łez, które pojawiły się w trakcie wywiadu.

Dzisiejszy poranek w najszybszej rundzie z kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata WRC rozpoczął się od mocnego trzęsienia ziemi. Po raz kolejny, najbardziej mieszane nastroje panują oczywiście w zespole Hyundaia. Co prawda Ott Tanak wysunął się czoło tabeli, ale spore problemy z maszyną ma Thierry Neuville (kłopoty z przyczepnością i uślizgiem tyłu), a Oliver Solberg wypadł z trasy już na… pierwszym wirażu piątkowego etapu. Szwed stracił panowanie nad i20 Rally1 i stał się tylko pasażerem w długim poślizgu do okolicznego rowu. Syn rajdowego mistrza świata nie krył swoich emocji, ba, w wywiadzie wideo dla Dirt Fish pojawiły się też łzy. Reprezentant Hyundaia nie powróci już dziś na odcinki Rajdu Finlandii.

Po porannym triumfie Tanaka, kolejna próba padła łupem podopiecznego Toyoty. Esapekka Lappi pokonał obywatela Estonii o niecałe pół sekundy. Trzeci czas zanotował Craig Breen. Kalle Rovanpera, tradycyjnie już dla obecnej kampanii, czyści drogę. Lider turnieju powoli pnie się w górę, jednak na ewentualny atak powinniśmy zaczekać przynajmniej do soboty. Po emocjonującym poranku czeka nas chwila przerwy, stawka imprezy zjechała na serwis. Do rywalizacji na szutrowych trasach na północy Europy wrócimy o 11:15 (OS „Laukaa 2”).

 

Biało-czerwona pogoń!

Na finlandzkich szutrach trzymamy kciuki za załogę Orlen Teamu – Mikołaja Marczyka oraz Szymona Gospodarczyka. Polacy rozpoczęli z wysokiego „C” wygrywając czwartkową próbę „Harju 1” w klasyfikacji WRC2. Tym samym była to już druga, oesowa wiktoria tego duetu na najwyższym szczeblu rajdowego łańcucha pokarmowego WRC. Podobny wyczyn udało się osiągnąć kilka miesięcy wcześniej, łupem naszych rodaków padł prolog w Portugalii. Jak na razie, po trzech próbach sportowych w Finlandii, urzędujący czempioni RSMP plasują się na dziewiątej lokacie w WRC2. Do lidera, Teemu Suninena, tracą już przeszło pół minuty… Biorąc pod uwagę charakter tej rundy, rajdowa dominacja Finów nie jest tu zaskoczeniem.

Aktualną klasyfikację Rajdu Finlandii znajdziecie naturalnie na stronie czempionatu WRC.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

68. Rajd Wisły – Wróblewski / Wróbel na prowadzeniu po 8 odcinkach!

Rajd Wisły Skoda
68. Rajd Wisły ma mocnego lidera! Po 8 odcinkach specjalnych na Serwis D - Żywiec Amfiteatr z...

Karkuszewski szóstym mistrzem WORK STUFF Super S Cup

Adam Karkuszewski odniósł zwycięstwo w ostatnim wyścigu sezonu 2023 i został Mistrzem Polski WORK STUFF Super S...

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here