sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościOpel Adam na starcie Festiwalowego

Opel Adam na starcie Festiwalowego

Prosto z tras Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Niemiec, do Opola już na weekend 13-14 czerwca przyjedzie pucharowy Opel Adam z załogą Jerzy Tomaszczyk/Łukasz Włoch, która zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji ADAC Opel Adam Cup w sezonie 2015 na 19 startujących załóg.

Kierowca pucharowego Opla, stanie na starcie jako Gość i pojawi się podczas prestiżowego Prologu zlokalizowanego na Wałach Kanału Ulgi. To właśnie na odcinku ulicznym w samochodzie zdobywcy 3 miejsca w klasyfikacji rocznej Rajdowego Pucharu Polski 2011 zasiądzie Prezydent Arkadiusz Wiśniewski oraz Jacek Cygan, który na 30 minut przed oficjalnym startem 46 edycji Rajdu Festiwalowego, odsłoni swoją gwiazdę w Ale Gwiazd Polskiej Piosenki na Rynku w Opolu.

W niedzielę 14 czerwca kibice oraz goście festiwalowi przez cały dzień będą mogli podziwiać rajdową broń załogi Tomaszczyk/Włoch tuż pod Ratuszem, gdzie zlokalizowane zostanie stoisko Opla przygotowane przez Partnera rajdu Opel Janus&Rusnak z Opola.

Jerzy Tomaszczyk to kierowca dobrze znany wszystkim kibicom rajdowym. Kilka lat temu głośno zrobiło się po opublikowaniu jednego z onboardów, na którym Jerzy jechał tak szybko, że jego doświadczony pilot Łukasz Włoch, podczas jazdy co chwila prosił go o zwolnienie. Dlatego już w sobotę podczas opolskiego prologu kibice z pewnością zobaczą ostre przejazdy na limicie, czyli to co kibice lubią najbardziej. Czekamy również na wielki uśmiech pasażerów, którzy wsiądą razem z Jerzym do samochodu Opel Adam Cup.

Fotograf Rybarsky

Festiwalowe rajdowanie rozpoczyna się w sobotę o godzinie 17:15 oficjalnym startem z Rynku. Następnie o godzinie 17:30 wystartuje pierwszy zawodnik do Prologu zlokalizowanego na Wyspie Bolko oraz zbiegu ulic Spychalskiego, Parkowej oraz Krapkowickiej na opolskim Zaodrzu. To właśnie w tych miejscach warto ustawić się, żeby zobaczyć najbardziej efektowne przejazdy.

inf.pras.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here