sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOpel Adam na starcie Festiwalowego

Opel Adam na starcie Festiwalowego

Prosto z tras Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Niemiec, do Opola już na weekend 13-14 czerwca przyjedzie pucharowy Opel Adam z załogą Jerzy Tomaszczyk/Łukasz Włoch, która zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji ADAC Opel Adam Cup w sezonie 2015 na 19 startujących załóg.

Kierowca pucharowego Opla, stanie na starcie jako Gość i pojawi się podczas prestiżowego Prologu zlokalizowanego na Wałach Kanału Ulgi. To właśnie na odcinku ulicznym w samochodzie zdobywcy 3 miejsca w klasyfikacji rocznej Rajdowego Pucharu Polski 2011 zasiądzie Prezydent Arkadiusz Wiśniewski oraz Jacek Cygan, który na 30 minut przed oficjalnym startem 46 edycji Rajdu Festiwalowego, odsłoni swoją gwiazdę w Ale Gwiazd Polskiej Piosenki na Rynku w Opolu.

W niedzielę 14 czerwca kibice oraz goście festiwalowi przez cały dzień będą mogli podziwiać rajdową broń załogi Tomaszczyk/Włoch tuż pod Ratuszem, gdzie zlokalizowane zostanie stoisko Opla przygotowane przez Partnera rajdu Opel Janus&Rusnak z Opola.

Jerzy Tomaszczyk to kierowca dobrze znany wszystkim kibicom rajdowym. Kilka lat temu głośno zrobiło się po opublikowaniu jednego z onboardów, na którym Jerzy jechał tak szybko, że jego doświadczony pilot Łukasz Włoch, podczas jazdy co chwila prosił go o zwolnienie. Dlatego już w sobotę podczas opolskiego prologu kibice z pewnością zobaczą ostre przejazdy na limicie, czyli to co kibice lubią najbardziej. Czekamy również na wielki uśmiech pasażerów, którzy wsiądą razem z Jerzym do samochodu Opel Adam Cup.

Fotograf Rybarsky

Festiwalowe rajdowanie rozpoczyna się w sobotę o godzinie 17:15 oficjalnym startem z Rynku. Następnie o godzinie 17:30 wystartuje pierwszy zawodnik do Prologu zlokalizowanego na Wyspie Bolko oraz zbiegu ulic Spychalskiego, Parkowej oraz Krapkowickiej na opolskim Zaodrzu. To właśnie w tych miejscach warto ustawić się, żeby zobaczyć najbardziej efektowne przejazdy.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here