Opel Calibra 2.5 V6 za 39 000 zł – klasyk

Opel Calibra 2.5 V6 CT 16F calibra
Opel Calibra 2.5 V6

Opel Calibra to wóz, który dosłownie faluje gdyby spojrzeć na wykres pokazujący status od pożądany po pogardliwie wyśmiewany. Calibra 2.5 V6 zdecydowanie jest u szczytu pożądania i wykpiona nigdy już nie będzie.

O co chodzi z tym podejściem do niemieckiego coupe jakim jest Opel Calibra? Wóz ten został wprowadzony na rynek po debiucie na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 1989 roku. Wtedy w Polsce Calibrą jeździć mógł jedynie ktoś bardzo zamożny, kto chciał pokazać się w dobrym, szpanerskim zachodnim aucie. Kilkanaście lat później Calibra była masowo przywożona z Niemiec jako tzw. „składak” lub dosłownie jako zgliszcza do poskładania. Wtedy niewiele droższa od Golfa 3, a wyglądała nadal szpanersko. „Jedzie Calibra wygląda jak z kibla” brzmiały słowa prześmiewczego utworu krążącego w sieci, a częściej niż prawidłowej wymowy modelu stosowało się określenia „szpachlibra”. Kołpak, albo nieurodziwa piętnastocalowa felga, losowe spoilery, naklejki, tłumik końcowy typu rynna i dużo czegoś co dziś młodzież określiłaby „krindżem”, a starsi czytelnicy po prostu „wiochą”.

Calibra w 2024 roku

To powyżej napisane z lekkim uśmiechem, ale jednak ma w sobie sporo prawdy. Wóz był dostępny dla młodych, tuningowany bez opamiętania i z niskim budżetem, a finalnie doprowadzany do stanu agonalnego. Tak jak z wieloma innymi modelami (BMW e36, Honda Civic) dziś przyszedł ten czas, że Calibra jest perełką. W 2024 roku taki Opel to rodzynek, którego cena jedzie w górę tą samą windą co cena starych BMW czy Mazdy MX-5. Pospolite kiedyś 2.0 16V nie jest łatwo znaleźć za 10 tys. zł a co dopiero rarytas jakim jest 2.5 V6?

Calibra 2.5 V6 za 39 000 zł

Opel Calibra 2.5 V6 to przednionapędówka o mocy 170 KM. Według danych w sieci wyprodukowano ich niecałe 12 tysięcy sztuk. Biorąc pod uwagę ile projektów Astry 1 z 2.5 V6 jeździ po świecie, ile takich Calibr zostało rozbitych, a ile gnije po szrotach i złomowiskach… Mówimy tu o rarytasie na dużą skalę! Dziś w Polsce dostępnych do sprzedania jest zaledwie kilka sztuk, a najdroższa z nich za 39 000 zł. Ma żółte tablice, zdjęcia są słabej jakości, ale bardzo możliwe, że kryją solidny, zdrowy egzemplarz.

Sprzedaje osoba prywatna a całość ogłoszenia brzmi:
Witam sprzedam calibre w stanie kolekcjonerskim 2,5 v6. Jestem pierwszym właścicielem w kraju . Wiecej informacji o aucie udziele telefonicznie.

Link do ogłoszenia

Większym niż 2.5 V6 rarytasem jest dzisiaj Calibra Turbo 4×4, którą jeszcze trudniej trafić, a cena idzie już w przedział 50-100 tys. zł.

Zobacz również: Ford Sierra za 45 000 zł – ogłoszenie z Polski

Ten artykuł nie jest zachętą do zakupu, a jedynie pokazuje ciekawe auto, które zaoferowano na jednym z portali. Zachęcamy do zainteresowania się wozem, bo z pewnością jest to wyjątkowy na naszym rynku egzemplarz.

fot. olx.pl