OPEL Corsa – nietypowa rajdówka na sprzedaż

50
Opel Corsa B rajdowa

Opel Corsa B zdecydowanie nie jest popularną rajdówką na naszej ziemi. Pojawiło się ciekawe ogłoszenie prezentujące zbudowaną w Niemczech Corsę, która ma silnik 1.6, szperę, klatkę i całą masę rajdowego szpeju.

Opel Corsa B nie pojawia się ani na trasach GSMP, WSMP, czy w amatorskich rajdach i imprezach Time attack. Oczywiście pokażecie nam pojedyncze sztuki, ale giną one pomiędzy Peugeotami, Hondami, Renault Clio i Fiatami Seicento. Nadwozie mocno niedoceniane w naszym rodzimym motorsporcie, a jest dobrą opcją ze względu na ilość zdrowych baz które jeszcze pozostały na rynku, a także dostępność tanich części używanych. Modyfikacje oczywiście tanie nie będą, na co wpływ ma też z pewnością ten brak popularności w imprezach sportowych.

Zobacz również: Rajdowy Polonez Caro Plus za ponad 20 tysięcy zł!

Rajdówka z Niemiec

Na portalu ogłoszeniowym pojawiła się ciekawa Corsa. Opis nie jest bogaty, ale wraz ze zdjęciami pokazuje, że nad autem warto się chwilę zastanowić. Silnik 1.6 z mocą szacowaną przez sprzedającego na 150-160 KM. Do tego szpera, klatka, kubełkowe fotele Sparco, pasy bezpieczeństwa Sandtler. Sprzęt wygląda schludnie, nie straszy rdzą, ani (przynajmniej na zdjęciach) wyraźnymi śladami wypadkowej przeszłości. Rodowód (Niemcy) zdecydowanie będzie tu plusem, bo znając niemieckie podejście do motoryzacji i przepisów, nie ma mowy o chińskich częściach, czy takich które nie mają odpowiednich „papierów”.

 

Opel Corsa B rajdowa

Opel Corsa B rajdowa
Opel Corsa B rajdowa
Opel Corsa B rajdowa

Link do ogłoszenia

Ten artykuł nie jest zachętą do zakupu, a jedynie pokazuje ciekawe auto, które zaoferowano na jednym z portali. Zachęcamy do zainteresowania się wozem, bo z pewnością jest to wyjątkowy na naszym rynku egzemplarz.

Zobacz również: Toyota GR Corolla w Polsce. Oferta całego, sprawnego egzemplarza 300-konnej Corolli