poniedziałek, 17 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRallycrossOponeo wraca do Rallycrossu, ale Promotora nie będzie

Oponeo wraca do Rallycrossu, ale Promotora nie będzie

Zespół oponeo poinformował, że wraca na tory Rallycrossowe. Ale będzie to aktywny udział zawodników bez powrotu do funkcji Promotora Mistrzostw Polski jak w latach ubiegłych.

Na tory powraca Dariusz Topolewski w Fordzie Fiesta SuperCar. Kierunek jaki obiera zespół to Mistrzostwa Europy Rallycross. Cykl ten odbywa się przy Mistrzostwach Świata, ale zawodnicy punktują do osobnej klasyfikacji Starego Kontynentu.

„Po trzech owocnych i bardzo emocjonujących sezonach startów w krajowym rallycrossie, w 2021 roku robimy krok do przodu i będziemy się ścigać w mistrzostwach Europy. Rywalizacja za kierownicą rallycrossowego Super Cara to fantastyczna odskocznia od codzienności i nagroda za ciężką pracę, ale przede wszystkim – wielka frajda. A jeżeli dołożymy do tego możliwość sprawdzenia się na zupełnie nowych torach, to radość osiąga jeszcze wyższy pułap”

Dariusz Topolewski.

W zespole do Topolewskiego dołączy Marcin Gagacki w VW Polo SuperCar. Dobrą informacją dla polskich kibiców jest to, że zawodnicy Oponeo planują także starty w wybranych rundach Mistrzostw Polski.

„Choć w 2020 r. nie startowaliśmy, to nie przespaliśmy tego czasu. Przerwa pozwoliła skrupulatnie zająć się samochodami, dzięki czemu i Fiesta i Polo są w pełni gotowe do rywalizacji na wysokim poziomie. Jako Oponeo Motorsport nie organizujemy już mistrzostw Polski, ale chcieliśmy wesprzeć ten cykl organizując i sponsorując dwie tegoroczne rundy na torze w Toruniu. Nasza propozycja nie spotkała się z zainteresowaniem, w związku z tym nasze wysiłki, środki i zaangażowanie skupiliśmy już wyłącznie na realizacji planu startów w mistrzostwach Europy. Co ciekawe, w tym roku znowu utworzę załogę z Marcinem Bilskim. Mój wieloletni pilot, z którym zdobyłem, m.in. tytuł rajdowego mistrza Polski w grupie N i N3, będzie moim spotterem, czyli „oczami”, które widzą co się dzieje na torze i podpowiadają mi jaką taktykę obrać podczas wyścigu”

Marcin Gagacki.

Barwy Oponeo w Mistrzostwach Polski przez cały sezon będą reprezentować Jerzy Bieńkowski oraz Wojciech Topolewski startujący w RWD Cup.

Kalendarz Mistrzostw Europy Rallycross 2021:

  • 22-23 maja: Spa-Francorchamps (Belgia)
  • 19-20 czerwca: Kouvola (Finlandia)
  • 3-4 lipca: Höljes (Szwecja)
  • 24-25 lipca: Barcelona-Catalunya (Hiszpania)
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DARVIT 9 Walimska Zimówka 22-23.01.2022

DARVIT 9 Walimska Zimówka
DARVIT 9 Walimska Zimówka - przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące imprezy, która odbędzie się na odcinkach...

SuperOES Tor Poznań – runda 6 – wyniki i on-board

SuperOES Tor Poznańa
SuperOES na Torze Poznań kończy sezon 2021 szóstą rundą, 15 stycznia 2022. W klasyfikacji generalnej znalazło się...

Hyundai, Ford i Toyota zaprezentowały hybrydowe auta WRC Rally1

Podczas oficjalnej prezentacji w Salzburgu w futurystycznym budynku należącym do Red Bulla - Hangar 7 auta hybrydowe...

3 rotorowy silnik wankla i 11.000rpm w Peugeocie 205

Terenowy Peugeot 205 Proto z centralnie zamontowanym 3 rotorowym silnikiem wankla 20B. Kręci się do 11.000 obrotów....

Ford Puma Rally1 Hybrid – testy przed Monte Carlo

Zimowe testy Forda Pumy Rally1 Hybrid przed Rajdem Monte Carlo 2022. A poniżej część druga z nocnym...

NAJPOCZYTNIEJSZE