czwartek, 23 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOptymistyczny akcent na koniec rajdu

Optymistyczny akcent na koniec rajdu

  • Jakub „Colin” Brzeziński i Szymon Marciniak mimo ogromnego pecha podczas pierwszego dnia Rajdu Korsyki, kończą swoją pierwszą rundę WRC 3 z pięcioma oesowymi zwycięstwami
  • Załoga GO+ Cars Atlas Ward wygrała finałowy odcinek specjalny Palombaggia w klasie WRC 3

colin2day2a

             Pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Świata w wykonaniu zespołu GO+ Cars Atlas Ward, a także Jakuba „Colina” Brzezińskiego i Szymona Marciniaka dobiegła końca. Mimo ogromnego pecha pierwszego dnia, kiedy kierowca z Poznania już po 5 kilometrach pierwszego odcinka specjalnego musiał dać za wygraną (awaria pompy paliwowej), Brzeziński nie poddał się i do samego końca walczył o jak najwyższe lokaty, wygrywając kolejne odcinki specjalne w klasie WRC3.

colin2day10a
Sobota przebiegała dokładnie pod takie dyktando, a Brzeziński ukończył wszystkie cztery oesy na czele tabeli WRC 3, pokonując także rywali w dużo mocniejszych samochodach klasy R5. Nie inaczej było w niedzielę, która stanowiła ostatni dzień Rajdu Korsyki. Pierwszy odcinek specjalny, 53,78-kilometrowy Antisanti – Poggio di Nazza, niestety został przerwany, a Jakub „Colin” Brzeziński nie miał okazji przejechać najdłuższej w całym harmonogramie próby. Sędziowie nadali czasy, a zawodnicy, którzy nie przystąpili do tego odcinka specjalnego, od razu udali się na finałowy Porto-Vecchio – Palombaggia. Ostatnia próba sportowa tegorocznego Rajdu Korsyki odbyła się bez większych przeszkód, a Jakub „Colin” Brzeziński zaznaczył świetną dyspozycję, po raz kolejny meldując się na szczycie tabeli.

colin2day15a
Emocji w Rajdzie Korsyki nie brakowało również w klasyfikacji generalnej, gdzie po pierwsze zwycięstwo w tym roku sięgnął Thierry Neuville. Jest to równoznaczne z tym, że po czterech rajdach Rajdowych Mistrzostw Świata, mamy czterech zwycięzców z czterech różnych zespołów. W klasyfikacji WRC3 triumfował Raphael Astier jadący Peugeotem 208 R2.

Colin-papeteria_03
Jakub „Colin” Brzeziński: –  Rajd Korsyki za nami, pozostaje  lekki niedosyt, bo wiemy, że gdyby nie przygoda z pierwszego dnia byłoby dużo lepiej… Szymon Marciniak wykonał świetną robotę, nasz opis sprawdził się idealnie i mimo, iż był to strasznie trudny rajd, nie mieliśmy ani jednej podbramkowej sytuacji. Cały zespół spisał się świetnie, za co serdecznie dziękuję. Teraz czeka na nas trzydniowa przerwa wakacyjna, ponieważ od półtora miesiąca dzień w dzień siedziałem w samochodzie.colin2day6ainf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

IX SuperOES Kielce – mapa próby

IX Superoes Kielce
IX SuperOES na Torze Kielce już pojutrze! W sobotę 24 września. Pojawiła się mapa próby. Znów będzie...

Toyota Gazoo Racing z nową bronią na Dakar 2022

TOYOTA GAZOO Racing wystawi cztery załogi w nadchodzącym Rajdzie Dakar, który wystartuje 2 stycznia 2022 roku w...

NAJPOCZYTNIEJSZE