niedziela, 23 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOrlando Terranova dołączy do Loeba i Romy w BRX?

Orlando Terranova dołączy do Loeba i Romy w BRX?

Orlando Terranova potwierdził swój start Hunterem z zespołem Bahrain Raid Xtreme, prowadzonym przez Prodrive, w lipcowej Baja Aragon. Argentyńczyk rozmawia z BRX o ewentualnym starcie w Rajdzie Dakar 2022, a tym samym dołączeniu do Sebastiena Loeba i Naniego Romy. Start Terranovy w Hiszpanii ma być pierwszym testem na tej drodze.

Orlando Terranova przez wiele lat związany był z zespołem X-raid, będąc jego fabrycznym kierowcą. Również z tym teamem wystartował w Rajdzie Dakar 2021. Od tego czasu argentyński kierowca nie pojawiał się na rajdowych trasach, a jego wieloletni pilot, Ronnie Graue, przesiadł się do Sebastiana Halperna, z którym pojedzie zbliżający się Rally Kazakhstan. Tymczasem Terranova w swoich mediach społecznościowych ogłosił swój start Hunterem z BRX w hiszpańskiej Baja Aragon, która rozegrana będzie w dniach 22-24 lipca jako 5. runda Pucharu Świata FIA w Rajdach Baja. Będzie mu towarzyszył tu nowy pilot, Dani Oliveras, były motocyklista, który w roli nawigatora towarzyszył m.in. Naniemu Romie (nawet już w Prodrive) czy Lai Sanz. Orlando Terranova wygrał ostatnią rozegraną edycję tego rajdu w 2019 roku, a następnie zdobył Puchar Świata FIA w Rajdach Baja.

W Hiszpanii Orlando Terranova pojedzie Hunterem w specyfikacji z Dakaru 2021, który ma być gotowy dla niego na początku lipca. Pierwszy kontakt argentyńskiego kierowcy z tym autem będzie miał zatem miejsce na kilka dni przed rajdem. Jeśli obie strony będą zadowolone ze współpracy, Terranova ma dołączyć do dakarowego składu BRX, w którym są Sebastien Loeb i Nani Roma.

Na Dakar 2022 Prodrive ma przygotować dla nich auta w nowej specyfikacji T1+, które mają być gotowe w październiku, tuż przed Rajdem Maroka. W Maroko Huntery w nowej specyfikacji mają zadebiutować w warunkach rajdowych w ramach testu przed styczniowym Rajdem Dakar.

AM

Fot. Prodrive, AM

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Dramat Ogiera, Loeb królem Monte-Carlo!

Co to był za początek sezonu! Gdy wydawało się, że Sebastien Ogier pewnie pędzi po pierwszy triumf...

DARVIT 9 Walimska Zimówka – wyniki on-line

Walimska Zimówka 2022
DARVIT 9 Walimska Zimówka przebiega w warunkach zimowych! Śledźcie wyniki on-line! Po 3 odcinkach nasza redakcyjna załoga...

SuperOES Tor Kielce – 1 runda – wyniki i on-board

1 SuperOES 2022
SuperOES na Torze Kielce wszedł w sezon 2022 zimowo, z 80 ostatecznie sklasyfikowanymi uczestnikami i jak to...

Polak wygrywa w Abu Zabi

Roman Ziemian był częścią pięcioosobowej załogi, która sięgnęła po zwycięstwo w 6-godzinnym wyścigu w Abu Zabi, za...

Filmowe podsumowanie 2021 roku załogi Rally and Race i… nasze plany, nie tylko rajdowe

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego sezony 2021 w wykonaniu naszego redakcyjnego Subaru z naczelnym za kierownicą. Niestety,...

NAJPOCZYTNIEJSZE