wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOrlen montuje nowe pylony na stacjach. Są gotowe na ceny paliw powyżej...

Orlen montuje nowe pylony na stacjach. Są gotowe na ceny paliw powyżej 10 zł za litr

Na kilku stacjach Orlen w całej Polsce wymieniono już pylony, czyli tablice informujące o cenach paliw. Jeden z parlamentarzystów zauważył, że pojawiło się dodatkowe miejsce na liczbę. Czyżby narodowy koncern paliwowy przygotowywał się na jeszcze większe podwyżki cen paliw?

Ceny paliw rosną przez kilka ostatnich tygodni w zastraszającym tempie. Eksperci z e-petrol.pl przestrzegają, że przy tak wysokiej inflacji kierowcy powinni się spodziewać „skokowej podwyżki cen paliw”.

Cały czas należy pamiętać, że obowiązuje przedłużona tarcza antyinflacyjna, w ramach której sprzedaż paliw jest obłożona obniżonym do 8 procent podatkiem VAT. Przy normalnej stawce wynoszącej 23 procent cena litra paliwa wynosiłaby już bliżej 10 złotych. Obniżony VAT będzie obowiązywać do 31 lipca 2022 roku.

Zobacz: Rekordowe ceny paliw! Kierowcy zapłacą ponad 8 zł za litr benzyny 95

Poseł Koalicji Obywatelskiej Waldy Dzikowski opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające nowe wyświetlacze na pylonach znajdujących się przy stacjach paliw. W mediach pojawiło się nawet określenie „pylony” grozy. Pojawiły się one na stacjach PKN Orlen w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej, a także w Poznaniu przy ul. Krzywoustego.

Koncern PKN Orlen bardzo szybko zareagował na zaczepkę posła i burzliwe komentarze internautów bardzo enigmatycznym komentarzem.

Uprzejmie informujemy, że PKN ORLEN na dwóch MOP-ach w okolicach Łodzi PKN ORLEN testuje możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców. Chodzi m.in o oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnym przepisami. Nowe pylony pojawią się również na stacjach w Krakowie, ale w tym przypadku wymiana ma związek ze zmianą lokalnych przepisów, a konkretnie z tzw. uchwałą krajobrazową, która wchodzi w życie 1 lipca 2022 r. W związku z tym dotychczasowe pylony o wysokości 8 metrów zostaną wymienione na niższe, 6-metrowe i na nich nie będzie możliwości prezentacji dodatkowych informacji.

Jak wynika z dalszych prognoz firmy e-petrol.pl, ceny paliwa będą cały czas rosły. Najbardziej widoczne podwyżki cen paliw będą widoczne dopiero w drugiej połowie czerwca. Już w tej chwili cena 8 zł za litr benzyny bezołowiowej 95 powoli staje się normą.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE