niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOrlen montuje nowe pylony na stacjach. Są gotowe na ceny paliw powyżej...

Orlen montuje nowe pylony na stacjach. Są gotowe na ceny paliw powyżej 10 zł za litr

Na kilku stacjach Orlen w całej Polsce wymieniono już pylony, czyli tablice informujące o cenach paliw. Jeden z parlamentarzystów zauważył, że pojawiło się dodatkowe miejsce na liczbę. Czyżby narodowy koncern paliwowy przygotowywał się na jeszcze większe podwyżki cen paliw?

Ceny paliw rosną przez kilka ostatnich tygodni w zastraszającym tempie. Eksperci z e-petrol.pl przestrzegają, że przy tak wysokiej inflacji kierowcy powinni się spodziewać „skokowej podwyżki cen paliw”.

Cały czas należy pamiętać, że obowiązuje przedłużona tarcza antyinflacyjna, w ramach której sprzedaż paliw jest obłożona obniżonym do 8 procent podatkiem VAT. Przy normalnej stawce wynoszącej 23 procent cena litra paliwa wynosiłaby już bliżej 10 złotych. Obniżony VAT będzie obowiązywać do 31 lipca 2022 roku.

Zobacz: Rekordowe ceny paliw! Kierowcy zapłacą ponad 8 zł za litr benzyny 95

Poseł Koalicji Obywatelskiej Waldy Dzikowski opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające nowe wyświetlacze na pylonach znajdujących się przy stacjach paliw. W mediach pojawiło się nawet określenie „pylony” grozy. Pojawiły się one na stacjach PKN Orlen w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej, a także w Poznaniu przy ul. Krzywoustego.

Koncern PKN Orlen bardzo szybko zareagował na zaczepkę posła i burzliwe komentarze internautów bardzo enigmatycznym komentarzem.

Uprzejmie informujemy, że PKN ORLEN na dwóch MOP-ach w okolicach Łodzi PKN ORLEN testuje możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców. Chodzi m.in o oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnym przepisami. Nowe pylony pojawią się również na stacjach w Krakowie, ale w tym przypadku wymiana ma związek ze zmianą lokalnych przepisów, a konkretnie z tzw. uchwałą krajobrazową, która wchodzi w życie 1 lipca 2022 r. W związku z tym dotychczasowe pylony o wysokości 8 metrów zostaną wymienione na niższe, 6-metrowe i na nich nie będzie możliwości prezentacji dodatkowych informacji.

Jak wynika z dalszych prognoz firmy e-petrol.pl, ceny paliwa będą cały czas rosły. Najbardziej widoczne podwyżki cen paliw będą widoczne dopiero w drugiej połowie czerwca. Już w tej chwili cena 8 zł za litr benzyny bezołowiowej 95 powoli staje się normą.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

7. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza już w marcu. Znamy datę

7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza organizowany przez Automobilklub Krakowski odbędzie się w tym roku...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here