Orlen montuje nowe pylony na stacjach. Są gotowe na ceny paliw powyżej 10 zł za litr

Pylony grozy na stacjach Orlen
Pylony grozy na stacjach Orlen

Na kilku stacjach Orlen w całej Polsce wymieniono już pylony, czyli tablice informujące o cenach paliw. Jeden z parlamentarzystów zauważył, że pojawiło się dodatkowe miejsce na liczbę. Czyżby narodowy koncern paliwowy przygotowywał się na jeszcze większe podwyżki cen paliw?

Ceny paliw rosną przez kilka ostatnich tygodni w zastraszającym tempie. Eksperci z e-petrol.pl przestrzegają, że przy tak wysokiej inflacji kierowcy powinni się spodziewać „skokowej podwyżki cen paliw”.

Cały czas należy pamiętać, że obowiązuje przedłużona tarcza antyinflacyjna, w ramach której sprzedaż paliw jest obłożona obniżonym do 8 procent podatkiem VAT. Przy normalnej stawce wynoszącej 23 procent cena litra paliwa wynosiłaby już bliżej 10 złotych. Obniżony VAT będzie obowiązywać do 31 lipca 2022 roku.

Zobacz: Rekordowe ceny paliw! Kierowcy zapłacą ponad 8 zł za litr benzyny 95

Poseł Koalicji Obywatelskiej Waldy Dzikowski opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające nowe wyświetlacze na pylonach znajdujących się przy stacjach paliw. W mediach pojawiło się nawet określenie „pylony” grozy. Pojawiły się one na stacjach PKN Orlen w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej, a także w Poznaniu przy ul. Krzywoustego.

Koncern PKN Orlen bardzo szybko zareagował na zaczepkę posła i burzliwe komentarze internautów bardzo enigmatycznym komentarzem.

Uprzejmie informujemy, że PKN ORLEN na dwóch MOP-ach w okolicach Łodzi PKN ORLEN testuje możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców. Chodzi m.in o oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnym przepisami. Nowe pylony pojawią się również na stacjach w Krakowie, ale w tym przypadku wymiana ma związek ze zmianą lokalnych przepisów, a konkretnie z tzw. uchwałą krajobrazową, która wchodzi w życie 1 lipca 2022 r. W związku z tym dotychczasowe pylony o wysokości 8 metrów zostaną wymienione na niższe, 6-metrowe i na nich nie będzie możliwości prezentacji dodatkowych informacji.

Jak wynika z dalszych prognoz firmy e-petrol.pl, ceny paliwa będą cały czas rosły. Najbardziej widoczne podwyżki cen paliw będą widoczne dopiero w drugiej połowie czerwca. Już w tej chwili cena 8 zł za litr benzyny bezołowiowej 95 powoli staje się normą.