środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEOrlen ogłosił "wakacyjną promocję". Znamy wysokość rabatu na paliwo!

Orlen ogłosił „wakacyjną promocję”. Znamy wysokość rabatu na paliwo!

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w końcu zdradził szczegóły zapowiadanej od kilku dni „wakacyjnej promocji” na paliwo. Zniżka wyniesie więcej niż przewidywane „kilka groszy”, ale jest pewien haczyk.

Wakacyjna promocja na stacjach PKN Orlen będzie skierowana wyłącznie dla użytkowników programu lojalnościowego Orlen VITAY. W ramach specjalnej oferty będzie możliwe tankowanie trzy razy miesięcznie po 50 litrów, w cenie niższej o 30 groszy na litrze. Promocja będzie obowiązywać wyłącznie przez dwa miesiące. W sumie można będzie zaoszczędzić 90 złotych na tankowaniu.

Wakacyjna promocja Orlen

Podczas konferencji prasowej prezes PKN Orlen poinformował, że użytkownicy aplikacji VITAY będą mogli skorzystać z promocji już od poniedziałku 27 czerwca. Natomiast właściciele kart VITAY będą musieli poczekać na tańsze tankowanie aż do 1 lipca.

Zobacz: Rząd przedłużył niższy VAT na paliwo. Będzie tańsze jeszcze przez kilka miesięcy

Koncern paliwowy przygotował specjalną ofertę dla klientów programu VITAY, którzy posiadają kartę dużej rodziny. Wtedy obniżka w ramach promocji będzie wynosić 40 groszy na każdym litrze paliwa.

Sytuacja wojenna powoduje bardzo wysokie baryłki ropy. Cała Europa ma z tym problem, my również mamy z tym problem. To są skutki wojny, za które my nie odpowiadamy. Możemy jedynie z nimi walczyć

– powiedział Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej. Prezes Orlenu przypomniał również, że do listy problemów należy doliczyć transport morski ropy, który podrożał o 110 proc. Dodał też, że wraz z rządem pracuje nad tym, żeby paliwo w Polsce było jednym z najtańszych w Europie.

Tymczasem Orlen zanotował w pierwszym kwartale 2022 roku zysk netto w wysokości 2,8 mld zł – o miliard złotych więcej niż rok temu. Daniel Obajtek twierdzi jednak, że ten zysk nie pochodzi ze sprzedaży na polskich stacjach, ale odmawia podania szczegółów na temat zysku Orlenu na każdym sprzedanym litrze paliwa.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE