poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOrlen zdaje raport ze sponsorowania polskiego motorsportu

Orlen zdaje raport ze sponsorowania polskiego motorsportu

PKN Orlen, największy rodzimy koncern paliwowy opublikował raport dotyczący swojej działalności sponsoringowej w 2020 roku. Gigant chwali się, że jest największym i najbardziej rozpoznawalnym sponsorem w Polsce.

„Orlen jest największym sponsorem w Polsce. Badania wskazują, że Koncern jest liderem w rankingu sponsorów sportu, kultury i projektów społecznych” – takimi słowami zaczyna się udostępniony w sieci raport. Według badań z końca ubiegłego roku przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia, 54% badanych wskazuje Orlen jako firmę najczęściej angażującą się w działalność sponsoringową, co ma stanowić 11% wzrost w stosunku do roku 2019.

fot. orlenteam.pl

Orlen jest przede wszystkim tytularnym sponsorem zespołu F1, Alfa Romeo Racing Orlen, w którym rolę kierowcy testowego i rezerwowego pełni Robert Kubica. Poza startami w królowej motorsportu, koncern wspierał Kubicę w jego startach w niemieckiej serii DTM w zespole DTM Orlen Team Art. PKN jest również sponsorem naszych kierowców rajdowych – Miko Marczyka, najmłodszego w historii mistrza RSMP z 2019 roku, czy Kacpra Wróblewskiego. Zawodnikiem Orlen Teamu jest również Kuba Przygoński – mistrz Polski w drifcie, mistrz Polski w rajdach terenowych i wicemistrz w rallycrossie. Do bogatej listy reprezentantów należą też m.in. Kamil Wiśniewski i Maciej Giemza (startujący w Dakarze), Bartosz Zmarzlik (mistrz świata na żużlu) czy Bartłomiej Marszałek (jedyny polak w wodnym F1). Koncern angażuje się też w sponsorowanie polskiego sportu i kultury.

W obszernym, 71-stronnicowym raporcie Koncern szczegółowo opisuje każdą inicjatywę i chwali się liczbami publikacji. Z opublikowanym dokumentem można się zapoznać na stronie PKN Orlen. Jednym z największym przedsięwzięć ostatniego roku była inicjatywa „Cud nad Wisłą” – upamiętniająca setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Udział w specjalnie przygotowanym spocie wzięli Robert Kubica za kierownicą bolidu Alfy Romeo i Bartłomiej Marszałek, zawodnik F1 H20.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ładniak liderem w klasyfikacji juniorów ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak zanotował kolejny udany start w serii ADAC TCR Germany. Polak w sobotniej i niedzielnej rywalizacji...

Marczyk i Gospodarczyk na juniorskim podium w Mistrzostwach Świata.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli 2. miejsce w Rajdzie Portugalii w klasie WRC 2 Junior. Załoga...

Przed Kamena Rally Team druga runda Pucharu Europy

W dniach 26.05 – 28.05.2022 zespół rajdowy Orlen Teamu pojawi się na starcie Rally Greece Offroad, czyli...

Słomczyńskie przeciągi, namioty odleciały, ale show wytrwało

Za nami wyścigowy i niezwykle wietrzny weekend na Autodromie Słomczyn. Po kilku pierwszych ciepłych dniach maja w...

Tomasz Lewczuk – wypowiedź po pełnym sukcesów weekendzie GSMP

Tomasz Lewczuk
Tomasz Lewczuk jeżdżący Hondą Civic V generacji, w porównaniu z konkurencją na trasach GSMP jest od niedawna....

NAJPOCZYTNIEJSZE