czwartek, 18 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościÓsmy start Waldemara Kluzy w Wyścigu Limanowa

Ósmy start Waldemara Kluzy w Wyścigu Limanowa

Wielkimi krokami zbliża się trzecia odsłona sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Już w ten weekend, 27 i 28 lipca będzie się toczyć walka o kolejne zwycięstwa i punkty. Wyścig Górski Limanowa to przede wszystkim zmagania w ramach Wyścigowych Mistrzostw Europy, a więc najbardziej prestiżowego cyklu wyścigów górskich na świecie. Do rywalizacji w GSMP i EHC zgłosił się również Waldemar Kluza, dla którego będzie to ósma szansa do zmierzenia się z trasą Przełęczy pod Ostrą. Reprezentant Wieliczki, oprócz sezonu 2013 pojawia się w Limanowej regularnie.

Najbardziej udany dla Kluzy był start z roku 2017, gdy w drodze po tytuł Mistrza Polski, wygrał niedzielną rundę, zarówno w Mistrzostwach Polski, jak i w Mistrzostwach Europy w kategorii samochodów z „dachem”. Podobnie, jak w tamtym starcie, również teraz zobaczymy Waldka za kierownicą Skody Fabia, którą zgłosił się do klasy Super Cars gdzie zmierzy się z 9 konkurentami oraz do E2-SH, która będzie najmocniej obsadzoną grupą w 9. rundzie EHC (13 zawodników).

Kibice, których ilość zawsze jest tutaj rekordowa, od lat mogą oglądać w Limanowej jedne z najbardziej zaciętych pojedynków. Zwycięstwo wywiezione z Limanowej jest traktowane bowiem bardzo prestiżowo, a patrząc na przebieg dwóch dotychczasowych weekendów sezonu, można być pewnym widowiska na najwyższym sportowym poziomie.

Waldemar Kluza: Myślę, że na ten wyścigowy weekend czekają wszyscy zawodnicy i kibice. Limanowa wypracowała sobie przez lata status najlepszego wyścigu górskiego w Polsce i jeśli miało się okazję być tutaj chociaż raz, to trudną się z tą opinią nie zgodzić. Ta trasa od początku należała do moich ulubionych. Mam do niej bardzo blisko, więc traktuje ją, jak domową imprezę. Zawsze wspiera nas tutaj dużo kibiców z Wieliczki, więc daje to dodatkową motywację.

Początek sezonu pozostawił nam spory niedosyt, ale w sobotę i niedzielę będziemy walczyć, żeby to wszystko nadrobić. Jedziemy po wynik w GSMP i w Europie, więc nie ma miejsca na żaden błąd i trzeba pojechać na 110% Wysoko zawieszamy poprzeczkę, ale jak każdy zespół z czołówki, mamy tutaj tylko jeden cel – zwycięstwo. Mam nadzieję, że wsparcie kibiców nam w tym pomoże.

Wspólnie z ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl, Profiko, Rally-Tech, UMA Fotografia i Buchti.pl Promotion zapraszam was na najbardziej emocjonujący wyścig sezonu.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Neuville najszybszy na treningu w Belgii

Zgodnie z zapowiedziami, Thierry Neuville okazał się najszybszy na czwartkowych treningach przed Rajdem Belgii - dziewiątą odsłoną...

Obiady czwartkowe – checklisty, asapy, musy dla bobasów [podcast]

Obiady czwartkowe. W tym zupełnie nowym formacie postaram się zabrać Was w podróż po świecie motoryzacji i......

Kacper Osek wraca do ścigania na Slovakia Ring

Po dłuższej przerwie spowodowanej odwołaniem rundy na torze Grobnik, Kacper Osek powraca do rywalizacji w ramach Swift...

Kierowca Volkswgena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Volkswagen Arteon poszukiwany przez policję
Kierowca Volkswagena Arteona, a w zasadzie drogowy bandyta, który tydzień temu doprowadził do niebezpiecznego wypadku na trasie...

Toyota GR Yaris H2 napędzana wodorem wystartuje w Rajdzie Belgii

Toyota GR Yaris H2
Toyota od lat pracuje nad rozwojem technologii hybrydowej, ale równoległe rozwija napędy elektryczne i technologię wodorową. Tę...

NAJPOCZYTNIEJSZE