Osóbka ponownie na pole position

484

Kamil Osóbka wystartuje z pole position także do drugiego wyścigu lipcowej rundy Maluch Trophy na Torze Poznań. Obok niego w pierwszym rzędzie ustawi się rywal z dywizji 2 Oskar Klimek.

To dopiero pierwszy raz w tym sezonie, gdy dwa auta dywizji 2 zajęły pierwszy rząd na polach startowych i zaledwie drugi triumf kwalifikacyjny Osóbki. Rozpoczął on kwalifikacje od okrążenia w czasie 2:06,096, który byłby już wystarczający do wygrania sesji. Na kolejnych kółkach poprawił jednak swój wynik kolejno na 2:04,611 i 2:03,612, z którym już zakończył sesję.

Klimek uplasował się na drugiej pozycji z czasem 2:07,896, pokonując najlepszego w dywizji 1 Mirosława Jandułę – ten miał prawie sekundę przewagi nad Maciejem Wielgoszem, za którym uplasowali się Qba Sykucki, Tomasz Koza, Michał Szlachta, Grzegorz Socha, Maciej Knapiński, Bartosz Rybienik, Jan Lewandowski i Maciej Stawujak.

Pole position w dywizji 0 wywalczył Jacek Chojnacki, pokonując Jakuba Dałka o 1,007 sekundy. Zaledwie 0,023 do drugiego miejsca zabrakło Markowi Kurzętkowskiemu, a kolejne pozycje zajęli Marek Szymczyk, Paweł Krakowski, Jarosław Matuszak, Aleksandra Ossowska i Kacper Pietrusiński.