Osóbka triumfatorem skróconego wyścigu Maluch Trophy

Fot. Tomasz Kubiak

Kamil Osóbka kończy doskonały weekend Maluch Trophy w swoim wykonaniu zwycięstwem w sobotnim wyścigu na Torze Poznań. Został on skrócony o pięć minut z powodu upału.

Osóbka prowadził od startu do mety. Jego rywale w dywizji 2 Oskar Klimek i Robert Zalewski zakwalifikowali się w głębi stawki, lecz szybko przebili się do czołówki. Pościg za liderem był jednak krótkotrwały, bo Klimek wycofał się już na trzecim okrążeniu, pozwalając Osóbce odjechać na kolejne 25 punktów.

W dywizji 1 ponownie wygrał piątkowy zwycięzca Bartosz Wilk. Początkowo próbował mu zagrozić startujący z alei serwisowej Mirosław Janduła, lecz wycofał się po trzech okrążeniach. Drugi na mecie był Grzegorz Socha, a z okrążeniem straty wyścig ukończyli Jan Lewandowski, Michał Żaliński i Maciej Stawujak.

Jacek Chojnacki odniósł piąte tegoroczne zwycięstwo w dywizji 0, pokonując Marka Kurzętkowskiego o niecałe cztery sekundy. Za tą dwójką linię mety przekroczyła startująca gościnnie Małgorzata Serbin.

Punkty za trzecie miejsce zgarnął jednak Piotr Małycha, za którym uplasowali się Jarosław Matuszak, Marcin Ossowski, Kacper Pietrusiński i Mateusz Michalski.