wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOsóbka wygrywa pomimo startu z boksów

Osóbka wygrywa pomimo startu z boksów

Kamil Osóbka odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022 Maluch Trophy. Przebił się on przez całą stawkę po tym, jak problemy techniczne uniemożliwiły mu start z pole position.

Zwycięzca kwalifikacji nie wyruszył on do okrążenia formującego i został zepchnięty do alei serwisowej, skąd mógł przystąpić do rywalizacji jako ostatni.

Jako pierwszy wyścig rozpoczął więc Oskar Klimek, mając za sobą Mirosława Jandułę i Qbę Sykuckiego. Na czwarte miejsce po pierwszym okrążeniu awansował Michał Szlachta, a jego śladami podążył Grzegorz Socha, wyprzedzając Tomasza Kozę.

Problemy Osóbki okazały się tylko chwilowe i do końca drugiego okrążenia wyprzedził wszystkie samochody dywizji 0. Dwa okrążenia później był już przed wszystkimi zawodnikami dywizji 1 i ścigał prowadzącego Klimka, jadąc tempem nawet 5 sekund na okrążeniu szybszym.

Zdobywca pole position nie tracił czasu i w połowie piątego okrążenia odebrał Klimkowi pozycję lidera. W takiej kolejności dojechali już do mety – Osóbka sięgnął tym samym po swoje pierwsze zwycięstwo, nie licząc czerwcowej rundy, gdy przekroczył linię mety jako pierwszy, lecz został zdyskwalifikowany.

Zwycięstwo w dywizji 1 odniósł Qba Sykucki, który pewnie pokonał Michała Szlachtę. Tomasz Koza uzupełnił podium, po tym jak wyprzedził Grzegorza Sochę na jedno okrążenie do mety. Maciej Knapiński był piąty, przed Bartoszem Rybienikiem, Janem Lewandowskim i Maciejem Stawujakiem. Startujący z pole position Mirosław Janduła nie dojechał do mety.

Marek Kurzętkowski na ostatnim okrążeniu wyprzedził Jacka Chojnackiego, by odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022. Podium uzupełnił Jakub Dałek, o zaledwie 0,213 sekundy pokonując Pawła Krakowskiego. Marek Szymczyk był piąty, przed Jarosławem Matuszakiem, Aleksandrą Ossowską i Kacprem Pietrusińskim.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

Niefortunne przejęzyczenie podczas transmisji F1

Komentowanie na żywo i przekazywanie emocji towarzyszących F1 to naprawdę niełatwe zadanie, które wymaga pełnego skupienia, opanowania...

NAJPOCZYTNIEJSZE