czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyOtt Tanak zapłaci 4 tys. euro kary. Wszystko przez czapkę

Ott Tanak zapłaci 4 tys. euro kary. Wszystko przez czapkę

Okazuje się, że nie tylko Lewis Hamilton może mieć problemy przez garderobę. Ott Tanak został ukarany po zakończeniu Rajdu Estonii grzywną w wysokości 4 tys. euro. Wszystko z powodu braku jednego elementu garderoby.

Ott Tanak i jego pilot Martin Jarveoja nie mają wielkich powodów do zadowolenia po ostatnim weekendzie na domowych odcinkach specjalnych. Ekipa z Estonii zajęła trzecie miejsce.

Zawodnicy z Estonii mieli okazję dwukrotnie stanąć na podium. Najpierw po zakończeniu finałowej próby, a następnie podczas ceremonii mety w Tartu. Okazało się, że na żadnej z nich Ott Tanak nie miał na sobie obowiązkowej czapki z logo Pirelli – dostawcy ogumienia.

Zobacz: Kalle Rovanpera wygrywa po raz piąty!

Po zakończeniu rajdu sędziowie wezwali Tanaka oraz menedżera zespołu w celu złożenia wyjaśnień. Ott Tanak zeznał, że czapkę zdjął podczas uroczystości przeprowadzonej po Power Stage. Tłumaczył, że czapka była przemoczona od szampana, a temperatura powietrza była niska. Dodał też, że miał ze sobą czapkę podczas uroczystości w Tartu, a następnie ją zdjął – w momencie odtwarzania hymnów narodowych. Później znów nie założył czapki z powrotem z wcześniejszego powodu.

Po odtworzeniu zapisów wideo oraz materiałów fotograficznych z obu ceremonii potwierdziło się, że Tanak w żadnym momencie trwania nie miał ze sobą obowiązkowej czapki. Co więcej, okazało się, że nie ubrał jej nawet podczas konferencji prasowej.

Organizatorzy uznali, że takie zachowanie ma negatywny wpływ na część komercyjną zawodów, stawiając zawodnikowi zarzut załamania jednego z paragrafów regulaminu sportowego WRC.

Przeczytaj koniecznie: Cenne punkty za Estonię

Ott Tanak otrzymał grzywnę w wysokości 4 tys. euro, ale 3 tys. euro pozostają w zawieszeniu do momentu kolejnego złamania regulaminu. Sędziowie poinformowali, że ekipa Hyundaia była już uczulana na kwestię czapek w czasie ubiegłorocznego Rajdu Katalonii.

Podczas rajdowego weekendu Ott Tanak otrzymał jeszcze jedną karę. W piątek doliczono mu 10 sekund do łącznego czasu z powodu złamania innego punktu regulaminu. Podczas przejazdu w wyznaczonej strefie nie włączył jazdy w trybie elektrycznym.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE