piątek, 25 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Wyścigi Owocny weekend dla zawodników Madziara Motorsport

Owocny weekend dla zawodników Madziara Motorsport

W miniony weekend na Torze Poznań odbyła się druga tegoroczna runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Bartłomiej Madziara wygrał oba wyścigi sprinterskie, a wspólnie z Bartkiem Grzeleckim stanął na najwyższym stopniu podium wyścigu długodystansowego.

Dla liderów klasyfikacji obu cykli weekend nie rozpoczął się zgodnie z planem – w piątek wyścigowe BMW E90 trapiły problemy z geometrią turbosprężarki, przez co zespół nie mógł przystąpić do kwalifikacji wyścigu długodystansowego. Wcześniej Madziara kwalifikował się do wyścigu sprinterskiego, zajmując drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,163 sekundy do najszybszego Piotra Struzika.

Do następnego dnia zespół Precision Sport Service, we współpracy z TX Performance Turbo, usunął usterkę i do obu sobotnich wyścigów zawodnicy przystępowali znakomicie przygotowanym autem. Było to widać już podczas pierwszego ze sprintów, gdzie Madziara już na starcie objął prowadzenie, a następnie prowadził aż do linii mety, uzyskując czasy okrążeń nawet o pięć sekund lepsze od rywali.

Ze względu na opuszczone kwalifikacje, zasiadający na pierwszej zmianie Grzelecki musiał rozpoczynać dwugodzinny wyścig długodystansowy z ostatniej pozycji. Narzucił jednak bardzo solidne tempo i systematycznie piął się w górę klasyfikacji i znajdował się na prowadzeniu, gdy w połowie dystansu oddał samochód Madziarze, który miał wystarczającą przewagę, aby kontrolować tempo i pilnować zwiększonego zużycia paliwa oraz opon w ponad 30-stopniowym upale.

Rywale mieli jednak większe problemy i do mety dojechała mniej niż połowa zgłoszonych załóg, a Madziara z Grzeleckim mogli świętować nie tylko zwycięstwo w swojej kategorii, ale również drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, dzięki któremu awansowali na pozycję wiceliderów w tabeli indywidualnej oraz pewnie prowadzą w klasie D4 2000.

W niedzielę Madziara przystąpił do kwalifikacji oraz drugiego z wyścigów sprinterskich. Uzyskując swój osobisty rekord na Torze Poznań – 1:39,943 – pokonał świetnie dysponowanego Struzika różnicą 0,095 sekundy. Pod względem tempa wyścigowego Madziara nie miał już sobie równych i przyjechał na metę ponad pół minuty przed swoim najgroźniejszym rywalem. Dzięki dwóm wygranym, jego przewaga w klasyfikacji generalnej wynosi już 30 punktów nad drugim Mikołajem Jóźwiakiem.

„To był dla nas długi wyścigowy weekend i do ostatnich godzin przed treningami pracowaliśmy nad samochodem na hamowni” – podsumowuje Madziara. „Niestety mieliśmy problem z nową mapą silnika i musieliśmy wrócić do starej, a do tego w piątek mieliśmy awarię związaną z geometrią turbosprężarki. Zespół PSS poradził sobie jednak z problemem i na pozostałe dni mieliśmy szybki samochód, którym poprawiłem swój rekord życiowy na Torze Poznań. Wygraliśmy oba wyścigi sprinterskie, natomiast w Endurance Bartek wykonał świetną robotę i po starcie z ostatniej pozycji oddał mi samochód na prowadzeniu, więc pozostało mi dowieźć wynik do mety. Upalny wyścig był bardzo wymagający – jednej załodze zabrakło do mety 200 metrów – więc tym bardziej cieszymy się, że wszystko poszło zgodnie z planem”.

Kolejna runda WSMP jest zaplanowana na weekend 19-21 lipca, kiedy zawodnicy znów będą rywalizować na Torze Poznań.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Oliver Solberg odpada z gry w Kenii!

Syn rajdowego mistrza świata na własnej skórze przekonał się o trudach Rajdu Safari. Młody Szwed kończy rywalizację...

Rajd Safari – Kedong zbiera swoje żniwo!

Już o poranku przekonaliśmy się, że nawet spiłowane zęby Rajdu Safari potrafią dotkliwie zranić. Po trzecim odcinku...

Alfa Romeo zmienia barwy na Styrię

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentował malowanie, w którym bolidy C41 ruszą do wyścigu na Red Bull...

Czołówka GSMP powalczy o punkty na Czarnej Górze

54 zawodników zgłosiło się do tegorocznej edycji wyścigu Stronie Śląskie – Czarna Góra, będącego 5 i 6...

77 Rajd Polski 2021 – Klip

Zapraszamy na klimatyczny klip z mazurskich szutrów 77 Rajdu Polski.

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim...