Paolo Diana w Rallycrossie!

Włoski kierowca, znany przede wszystkim ze swojej widowiskowej jazdy za kierownicą Fiata 131 Racing już w tym roku wystartuje w Rallycrossowych Mistrzostwach Włoch.

Sytuacja ta wynikła ze współpracy pomiędzy Paolo Dianą, a Andrea Caretti, którzy wspólnie tworzyli projekt związany w Fiatem 131 Racing, który po gruntownych oraz znaczących modyfikacjach zadebiutuje na rajdowych trasach już w tym roku. Ale zanim to nastąpi Diana wsiądzie do Alfy Romeo Mito w specyfikacji klasy S1600. Obsługą samochodu zajmie się zespół Tedak Racing, w którego barwach Diana zaliczy pełny sezon RX Italia zaczynając już od pierwszej rundy. Pierwsze starcie tej jakże widowiskowej dyscypliny motorsportu we włoskiej odsłonie już za niecałe dwa miesiące.
Sezon ruszy od weekendu w Maggori (4-5.04). Diana poinformował również, że w sezonie 2021 priorytetetem dla niego będą starty już niedługo gotową konstrukcją Fiata 131 Racing natomiast względem planów dotyczących Rallycrossu Paolo także wypowiedział się bardzo pozytywnie.

„Cieszę się, że biorę udział w Rallycrossowych Mistrzostwach Włoch…Udało się nawiązać doskonałą współpracę z Tedak Racing i mam nadzieję, że wkrótce ujawnię kilka szczegółów na temat nowego 131, mojego priorytetowego projektu na 2021 rok” – komentuje Diana

Zapowiedz wideo w wykonaniu Paolo Diana & Tedak Racing