Partner Lewandowskiego fabrycznym kierowcą Lamborghini

75
Fot. Lamborghini Squadra Corse

Loris Spinelli, z którym Andrzej Lewandowski przejechał większość sezonu 2023 Lamborghini Super Trofeo Europe, został nowym fabrycznym kierowcą włoskiego producenta.

Lewandowski został w tym roku mistrzem Lamborghini Super Trofeo Europe w klasie Pro/Am, a Spinelli towarzyszył mu podczas pięciu z sześciu rund. Włoch opuścił zawody w Walencji, przez co zdobył 20 punktów mniej od Polaka i zajął finalnie drugie miejsce. Duet Lewandowski/Spinelli wygrał sześć z dwunastu wyścigów tegorocznego cyklu.

Spinelli dołączył teraz do grona fabrycznych kierowców programu GT3 Lamborghini, co zawdzięcza nie tylko sukcesom w Super Trofeo, ale również w GT World Challenge oraz IMSA. To właśnie w tej ostatniej będzie rywalizować w sezonie 2024, dołączając do klienckiego zespołu Forte Racing.

„To z pewnością spełnienie marzeń. To było moim ogromnym celem od 2015 roku i jestem dumny z dołączenia do Lamborghini Squadra Corse. Zawsze dobrze się czułem w samochodzie i dogadywałem się z ludźmi odpowiedzialnymi za ten program, zatem nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu 2024” – powiedział Spinelli.

Podobają się Tobie nasze newsy? Obserwuj RALLY and RACE także na Google News.