wtorek, 4 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPaweł Hankiewicz w Rallycross Cup

Paweł Hankiewicz w Rallycross Cup

Podczas VI rundy Rallycross Cup na torze Gross Döln, w najbliższy weekend, swój rallycrossowy debiut zaliczy Paweł Hankiewicz.  Paweł ma już na swoim koncie starty w wyścigach, ale nie w RC.

Swoją karierę skupił na rajdach samochodowych, co zaowocowało licznymi tytułami między innymi Mistrzem RPP gr. N, II-Vce Mistrz RPP i V-ce Mistrz RPP. To dowodzi, że Paweł nie jedzie na VI rundę Rallycross Cup po naukę tylko na rywalizację. Wystartuje w klasie SuperNationals za kierownicą mocnego BMW E36, którym Marcin Perzyna wywalczył drugie miejsce na koniec sezonu 2013.

Paweł Hankiewicz: ”W najbliższy weekend będę miał przyjemność wystartować w swojej pierwszej eliminacji RC w życiu. Swoją karierę rozpocząłem od wyścigów jednak RC oglądałem tylko ze 2 razy w życiu, towarzysko na torze Słomczyn. Teraz wystartuję BMW E36 aby zobaczyć „z czym to się je” i być może zarazić się tym sportem. 8 lat spędziłem w rajdach i to jest całe moje sportowe życie, przez ten czas wpadło kilka tytułów, mnóstwo przygód i nowych znajomości. Liczę, że rajdowe umiejętności pozwolą mi się w miarę nieźle dostosować do nowych okoliczności. W tej chwili mam przerwę rajdową spowodowaną przyczyną techniczną oraz budżetem, dlatego gdy otrzymałem zaproszenie do tego startu nie wahałem się odnowić swojej licencji wyścigowej 🙂 Co dalej? Zobaczymy. Jeżeli mi się spodoba i koledzy będą mnie chcieli w swoich szeregach to na pewno znajdziemy z naszymi sponsorami AYALĄ, Gannetem i Hitachi jakieś sensowne rozwiązanie.”

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE