Paweł Melon powraca do ścigania – FIA CEZ Sedlcany

fot. Automax Motorsport

Paweł Melon mistrz Mistrzostw Europy Strefy Centralnej z 2021 roku powraca do ścigania podczas trzeciej rundy CEZ w Sedlcanach! Paweł powraca w pięknym BMW M2 RX przygotowanym przez Automax Motorsport, choć nie będzie punktować mistrzostwach CEZ, a jedynie w Mistrzostwach Polski.

Stało się tak za sprawą nowego regulaminu CEZ, który zabrania stosowania silnika innego producenta niż nadwozie auta. Celem jednak na tę rundę jest przede wszystkim dobra zabawa, rozprostowanie kości oraz sprawdzenie, czy zawodnik nadal „to ma”.

Tor w Sedlcanach to jeden z ulubionych torów Pawła, bardzo techniczny, kręty i z dużą ilością szutru. Paweł miał okazję przygotować się do występu podczas testów na torze w Fuglau, na których za kierownicą BMW swych sił spróbował także jego syn Filip Melon, który także wystartuje w Sedlcanach za kierownicą Fiata Seicento w klasie Seicento Cup. To nie jedyny występ Pawła w tym sezonie. Oprócz rundy w Sedlcanach Paweł planuje także wziąć udział w rundzie w Nyirad oraz Poznaniu.