poniedziałek, 28 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPechowy weekend Kozioła w Siennej

Pechowy weekend Kozioła w Siennej

Podczas minionego weekendu na Dolnym Śląsku nie brakowało wyścigowych emocji. Podczas 3 i 4 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na trasie z Siennej na Czarną Górę, kibice mogli podziwiać 46 zawodników, którzy odbyli łącznie 9 podjazdów w tym 5 treningowych i cztery wyścigowe.

W stawce najlepszych kierowców grupy A pojawił się Mistrz Polski z 2014 roku Grzegorz Kozioł, który przywiózł w okolice Stronia Śląskiego Mitsubishi Lancera Evo.

Sobota to bardzo dobra i równa jazda krakowskiego kierowcy, który przegrał w rywalizacji z Piotrem Ostrowskim zaledwie o 4,5 sekundy podczas dwóch podjazdów.

Po zajęciu drugiego miejsca na podium w grupie A w 3 rundzie, apetyt na zwycięstwo zwiększył się i podczas treningów widać było dużą determinację w jeździe Grzegorza Kozioła. Niestety pierwszy podjazd wyścigowy okazał się pechowy. Zbyt późne hamowanie na dojeździe do pierwszego nawrotu tuż za Puchaczówką spowodowało wpadnięcie w betonowe bariery i uszkodzenie Lancera, którym Kozioł nie dojechał już do mety.

Koziol

Grzegorz Kozioł:

Jesteśmy już po 3 i 4 rundzie GSMP w Siennej. W ubiegłym roku nie pojawiłem się podczas tego wyścigu i to chyba był mój błąd. Zabrakło wjeżdżenia na bardzo trudny odcinek. Podczas sobotnich zawodów byłem zaledwie 2 w grupie A. Niedziela to wypadek na jednym z nawrotów i koniec marzenia o dobrej pozycji. Za ostro wjechałem samochodem w zakręt, opóźniłem hamowanie i znalazłem się na betonowych barierach. Na filmie jaki widziałem nie wyglądało to źle, ale niestety do mety już nie dotarłem. Jestem średnio zadowolony, a w zasadzie to w ogóle nie satysfakcjonuje mnie wynik jaki osiągnąłem. Teraz trzeba powoli skupić się na przygotowaniu samochodu do Limanowej. Auto jest już u blacharza, a ekipa Witek Motorsport, z pewnością przygotuje Lancera do startu w najważniejszych zawodach sezonu. Dziękuję wszystkim kibicom za doping w Siennej. Podziękowania należą się też moim sponsorom: firmie Flora z Krakowa, Uni-Matic, Rodax, Witek Motorsport oraz ekipie Team Promotion Marketing i PR Sportowy.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

7 Rajd Wikinga 2022 [wideo]

Zapraszamy na pierwsze materiały filmowe z tras 7 Rajdu Wikinga 2022. https://www.youtube.com/watch?v=DnpTRdkEwZc

Wypadek Papaj/Gadowski na Rajdzie Wikinga

Oko kamery uchwyciło od początku co stało się na odcinku Dobrocin 1 gdzie załoga Papaj/Gadowski wylądowała Hondą Civic...

7. Rajd Wikinga – mix wideo z miejskiego prologu

Oficjalnie, 7. Rajd Wikinga wystartował! Zanim załogi wyjadą na trasę finałowej eliminacji cyklu MSP Rally Trophy, w...

Time Attack Trophy – Nowe rekordy, nowi Mistrzowie – relacja

time attack trophy tor toruń
Time Attack Trophy - trzeci sezon popularnej serii odbywającej się w toruńskim MotoParku, dobiegł końca. Niewykluczone, że...

Rajd Europy Centralnej – kiedy i gdzie? Znamy szczegóły

Rajd Europy Centralnej
Rajd Europy Centralnej to wspólny projekt niemieckiej, czeskiej i austriackiej federacji. Zawody pojawią się w przyszłorocznym kalendarzu...

NAJPOCZYTNIEJSZE