sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościPechowy weekend Kozioła w Siennej

Pechowy weekend Kozioła w Siennej

Podczas minionego weekendu na Dolnym Śląsku nie brakowało wyścigowych emocji. Podczas 3 i 4 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na trasie z Siennej na Czarną Górę, kibice mogli podziwiać 46 zawodników, którzy odbyli łącznie 9 podjazdów w tym 5 treningowych i cztery wyścigowe.

W stawce najlepszych kierowców grupy A pojawił się Mistrz Polski z 2014 roku Grzegorz Kozioł, który przywiózł w okolice Stronia Śląskiego Mitsubishi Lancera Evo.

Sobota to bardzo dobra i równa jazda krakowskiego kierowcy, który przegrał w rywalizacji z Piotrem Ostrowskim zaledwie o 4,5 sekundy podczas dwóch podjazdów.

Po zajęciu drugiego miejsca na podium w grupie A w 3 rundzie, apetyt na zwycięstwo zwiększył się i podczas treningów widać było dużą determinację w jeździe Grzegorza Kozioła. Niestety pierwszy podjazd wyścigowy okazał się pechowy. Zbyt późne hamowanie na dojeździe do pierwszego nawrotu tuż za Puchaczówką spowodowało wpadnięcie w betonowe bariery i uszkodzenie Lancera, którym Kozioł nie dojechał już do mety.

Koziol

Grzegorz Kozioł:

Jesteśmy już po 3 i 4 rundzie GSMP w Siennej. W ubiegłym roku nie pojawiłem się podczas tego wyścigu i to chyba był mój błąd. Zabrakło wjeżdżenia na bardzo trudny odcinek. Podczas sobotnich zawodów byłem zaledwie 2 w grupie A. Niedziela to wypadek na jednym z nawrotów i koniec marzenia o dobrej pozycji. Za ostro wjechałem samochodem w zakręt, opóźniłem hamowanie i znalazłem się na betonowych barierach. Na filmie jaki widziałem nie wyglądało to źle, ale niestety do mety już nie dotarłem. Jestem średnio zadowolony, a w zasadzie to w ogóle nie satysfakcjonuje mnie wynik jaki osiągnąłem. Teraz trzeba powoli skupić się na przygotowaniu samochodu do Limanowej. Auto jest już u blacharza, a ekipa Witek Motorsport, z pewnością przygotuje Lancera do startu w najważniejszych zawodach sezonu. Dziękuję wszystkim kibicom za doping w Siennej. Podziękowania należą się też moim sponsorom: firmie Flora z Krakowa, Uni-Matic, Rodax, Witek Motorsport oraz ekipie Team Promotion Marketing i PR Sportowy.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen przed Alonso w drugim treningu na torze Catalunya

Verstappen FP2 GP Hiszpanii
Max Verstappen podobnie jak w porannej sesji okazał się najszybszy w drugim treningu. Kierowca Red Bulla tym...

Polski bolid RT13e gotowy na międzynarodową rywalizację

PWR Racing Team zaprezentowało tegoroczny projekt - bolid RT13e. Już za miesiąc elektryczny pojazd z systemami jazdy...

Verstappen na czele FP1 przed GP Hiszpanii

GP Hiszpanii_Verstappen
Max Verstappen na zmienionym układzie toru pod Barceloną okazał się najszybszy w pierwszym treningu. Za Holendrem uplasowali...

1 i 2 runda WSMP 2023 – Tor Poznań – action wideo

Filmowe podsumowanie wydarzeń na Torze Poznań podczas 1 i 2 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023.

Kowalczyk i Hryniuk debiutują w Rajdzie Podlaskim

Przed nami finałowy akord szutrowej rywalizacji w RSMP. W piątkowe popołudnie rozpocznie się 42. edycja Rajdu Podlaskiego,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here