poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiPechowy weekend Ładniaka na Lausitz

Pechowy weekend Ładniaka na Lausitz

Weekend ADAC GT Masters 2021 miał bardzo rozbudowany harmonogram. Oprócz wyścigu GT Masters rozegrano między innymi GT Classics i Tourenwagen Classics. Oraz oczywiście TCR Germany, gdzie wraz z dziewiętnastoma rywalami, VW Golfem TCR przygotowanym przez zespół wyścigowy JP MOTORSPORT w Niemczech startuje Szymon Ładniak.


Oba wyścigi już po raz kolejny zdominowały załogi startujące w fabrycznie przygotowanych
samochodach Hyundai i30 N TCR, Dla młodego lubelskiego kierowcy, pomimo uzyskiwania bardzo dobrych czasów na treningach i kwalifikacjach, był to niestety bardzo pechowy weekend.

Szymon Ładniak: „Lausitzring to tor zupełnie mi nieznany. Podczas dwóch dni treningów wykonaliśmy bardzo dużo pracy z moim inżynierem, zebraliśmy dużo informacji podczas różnego rodzaju symulacji na torze. Wprowadziliśmy bardzo duże zmiany, niektóre wartości na przykład w ustawieniu zawieszenia były zawyżone nawet dwukrotnie lub pomniejszone. Składowa pracy jaką wykonaliśmy przyniosła dziewiąte podczas pierwszego, oraz czwarte miejsce podczas drugiego oficjalnego treningu. Podczas pierwszych kwalifikacji udało mi się poprawić czas o kolejne dziesiąte sekundy i zająć dziewiąte miejsce w tej bardzo silnej stawce. Niestety w pierwszym wyścigu nie wystartowałem w środku stawki, tak jak wywalczyłem podczas kwalifikacji. Przez niedopatrzenie nie wyjechałem na czas na pola przedstartowe i startowałem z ostatniego miejsca. Sam początek wyścigu był naprawdę świetny, bardzo szybko przebiłem się na dziesiątą pozycję. Przez kilka kolejnych okrążeń walczyłem o poprawienie lokaty, niestety rozciąłem oponę i na tym skończyła się walka w pierwszym wyścigu. Drugie kwalifikacje były również udane, zrobiłem identyczny czas jak w dniu poprzednim. Drobna awarii skrzyni biegów nie pozwoliła mi na poprawienie czasu i znów znalazłem się w środku stawki. Ponownie udał mi się bardzo dobry start, niestety już na pierwszym zakręcie po prostej startowej zostałem bardzo mocno uderzony w tył samochodu przez Seata Cuprę, którego kierowca uszkodził jeszcze drugi samochód i niestety na tym zakończył się mój udział w wyścigu Ciężko mi jest wypowiedzieć się na temat tej sytuacji. Jest mi po prostu przykro. Nie miałem żadnej możliwości zapobiec wydarzeniu, a mając w pamięci uzyskane czasy i przygotowanie samochodu,miałem nadzieję na bardzo dobry wynik.”

Kolejna runda ADAC TCR Germany rozegrana zostanie na Hockenheimring już w ten weekend 17-19 września. Niestety nie weźmie w nim udziału Szymon, któremu lekarz zabronił startu z powodu kontuzji odniesionej podczas zdarzenia na torze Lausitzring.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE