Pechowy wypadek na Jannerrallye, pierwsze „wodowanie” Fabii RS Rally2

160
Jannerrallye
fot. ewrc-results.com

Na drugim etapie 37. edycji LKW Friends on the road Jannerrallye powered by Wimberger 2024 doszło do nieprzyjemnego wypadku. Johannes Kaferbock i Ilka Minor „zwodowali” swoją Skodę Fabię RS Rally2… Według wstępnych ustaleń, nikomu nic się nie stało.

Jak na razie nie znamy przyczyn całego zajścia. Wiemy tylko, iż na 15. odcinku specjalnym tegorocznej edycji Jannerrallye doszło do naprawdę nieprzyjemnego zdarzenia. Johannes Kaferbock i Ilka Minor jadący najnowszą Fabią RS wylądowali poza drogą, „parkując” auto pod wodą. Potwierdzono, iż załoga opuściła samochód bez szwanku. Wygląda jednak na to, iż samochód mocno ucierpiał. Będzie to poważny test dla jakości inżynierii z Mlada Boleslav.

Sędziowie zdecydowali naturalnie o odwołaniu 15. odcinka specjalnego. Biorąc pod uwagę klasyfikację po 14. próbie, liderem 37. Jannerrallye są Michael Lengauer i Erik Furst. Na drugim miejscu plasują się Mares i Bucha. Podium uzupełniają Simon Wagner i pilotujący go Gerald Winter. Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot wycofali się po trzynastej próbie, zaś Marcin Niwergol i Michał Kuśnierz znajdują się na końcu stawki po licznych problemach.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Impreza będąca premierową rundą Rajdowych Mistrzostw Austrii oraz lokalnych pucharów niższego szczebla wystartowała 5 stycznia. Organizator wytyczył osiemnaście odcinków o długości około stu sześćdziesięciu kilometrów. Na linii startu nie zabrakło znanych nazwisk – swój start potwierdzili między innymi Marlin Laszlo, Filip Mares, Jan Cerny i Chris Ingram. Faworytem do zwycięstwa będzie oczywiście urzędujący czempion Austrii – Simon Wagner.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.