Pérez najszybszym kierowcą trzydniowych testów w Bahrajnie

Fot. Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Pérez uzyskał najszybszy czas podczas ostatniej sesji testowej w Bahrajnie. Wynik Meksykanina okazał się również najlepszy ze wszystkich trzech dni testowych na torze Sakhir. W klasyfikacji trzeciego dnia za kierowcą Red Bulla uplasowali się Lewis Hamilton i Valtteri Bottas.

Podczas pierwszego etapu popołudniowych jazd kierowcy w całości skupili się na sprawdzaniu tempa z większym obciążeniem paliwa. Pewne problemy techniczne dotknęły Ferrari, gdzie jeden z płatów przedniego skrzydła ewidentnie został poluzowany, choć nie wpłynęło to na zbytnio na harmonogram prac zespołu. Carlos Sainz Jr w swoi Sf-23 na miękkim komplecie opon C4 uzyskał drugi czas, plasując się tuż za swoim kolegą zespołowym i tracąc do niego 0,138 sekundy.

Uwagę trzeba zwrócić na fakt, że nawet podczas ostatniej popołudniowej sesji zespoły w większości swoje plany opierały o wykorzystanie mieszanki pośredniej C3, która w przyszłym tygodniu będzie dedykowana, jako miękka alokacja. Stąd decyzje o zebraniu jak największej liczby danych przed Grand Prix Bahrajnu.

W międzyczasie pojawiły się informacje, że w porannej sesji problemy Alfy Romeo dotyczyły nie skrzyni biegów, a problemów mechanicznych. Po południu ekipa z Hinwill wróciła jednak do pracy, więc problem nie okazał się drastyczny i Valtteri Bottas kontynuował program.

Z kolei w Astonie Martinie program Fernando Alonso opóźnił się ze względu na zmiany w samochodzie. Ustawienia samochodu po Drugovichu, który jeździł w porannej sesji musiał zostać dostosowane do potrzeb dwukrotnego mistrza świata F1 i Hiszpan dopiero po godzinie 16:00 lokalnego czasu wyjechał na tor.

Po zachodzie słońca na próby kwalifikacyjne zdecydowali się kierowcy Red Bulla, Mercedesa i Alfy Romeo. Sergio Pérez po założeniu opony miękkiej przebił poranny wynik Charlesa Leclerca, notując czas 1:30.616. W ślad za Meksykaninem poszedł Lewis Hamilton, jednak w samochodzie Brytyjczyka był w użyciu bardziej miękki komplet opon – C5. Kierowca Mercedesa mimo przewagi po stronie szybszego ogumienia był wolniejszy o 0.048 sekundy.

Z opon miękkich, ale C4 skorzystał Kevin Magnussen i Yuki Tsundoa, którzy po swoich okrążeniach przesunęli się w górę tabeli na miejsca odpowiednio 6 i 7, natomiast jeszcze lepiej – choć na C5 – poradził sobie Valtteri Bottas. Fin po swoim najlepszym okrążeniu przesunął się na trzecią pozycję, tracąc do lidera niewiele ponad pół sekundy.

Kolejny raz swoim tempem kwalifikacyjnym postraszył Red Bull i Pérez. Meksykanin ponownie przejechał szybkie kółko, które zaowocowało rekordami we wszystkich sektorach i czasem na poziomie 1:30.305, co okazało się ostatecznie najlepszym wynikiem dnia.