wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPerfekcyjny weekend Szcześniaka

Perfekcyjny weekend Szcześniaka

Jędrzej Szcześniak zdobył komplet punktów podczas pierwszej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zwycięzca pierwszego wyścigu wygrał także w niedzielę, pokonując Mariusza Miękosia i Jacka Zielonkę.

Zdobywca pole position od samego początku zaczął pracować nad zbudowaniem przewagi nad Adrianem Lewandowskim, za którego plecami czyhał Mariusz Miękoś. Wielokrotny Mistrz Polski wyprzedził swojego mniej doświadczonego kolegę na trzecim okrążeniu, awansując na drugą lokatę.

Widząc to, Szcześniak podkręcił tempo i choć w połowie dystansu Miękoś zaczął zmniejszać swoją stratę, to lider w końcówce odzyskał inicjatywę i ponownie otworzył trzysekundową przewagę. Ta zmniejszyła się, gdy lider dogonił dublowanego Grzegorza Grzybowskiego, lecz było to za mało dla Miękosia, który wpadł na metę 2,633 sekundy za zwycięzcą.

Podobnie jak w sobotę, trzecie miejsce zajął Jacek Zielonka w Radicalu SR10 dywizji D5 +2000. Po opuszczeniu sobotniego wyścigu Lewandowski dojechał tym razem na czwartej pozycji, przed Grzegorzem Grzybowskim. Z pojedynku kierowców Porsche odpadł Bartosz Walkowiak, który miał przygodę w zakręcie kukurydza, po czym zjechał do alei serwisowej. W klasie TCR triumfował Jakub Franek.

W dywizji D4 2000 triumfował Mikołaj Jóźwiak, w D4 2000 N/A Marcelina Czepiel, w D4 1400 Mateusz Tabaka, natomiast w DN2 i DN1 wygrali Maciej Łaszkiewicz i Szymon Piotrowski.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE