Perfekcyjny weekend Szcześniaka

Jędrzej Szcześniak zdobył komplet punktów podczas pierwszej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zwycięzca pierwszego wyścigu wygrał także w niedzielę, pokonując Mariusza Miękosia i Jacka Zielonkę.

Zdobywca pole position od samego początku zaczął pracować nad zbudowaniem przewagi nad Adrianem Lewandowskim, za którego plecami czyhał Mariusz Miękoś. Wielokrotny Mistrz Polski wyprzedził swojego mniej doświadczonego kolegę na trzecim okrążeniu, awansując na drugą lokatę.

Widząc to, Szcześniak podkręcił tempo i choć w połowie dystansu Miękoś zaczął zmniejszać swoją stratę, to lider w końcówce odzyskał inicjatywę i ponownie otworzył trzysekundową przewagę. Ta zmniejszyła się, gdy lider dogonił dublowanego Grzegorza Grzybowskiego, lecz było to za mało dla Miękosia, który wpadł na metę 2,633 sekundy za zwycięzcą.

Podobnie jak w sobotę, trzecie miejsce zajął Jacek Zielonka w Radicalu SR10 dywizji D5 +2000. Po opuszczeniu sobotniego wyścigu Lewandowski dojechał tym razem na czwartej pozycji, przed Grzegorzem Grzybowskim. Z pojedynku kierowców Porsche odpadł Bartosz Walkowiak, który miał przygodę w zakręcie kukurydza, po czym zjechał do alei serwisowej. W klasie TCR triumfował Jakub Franek.

W dywizji D4 2000 triumfował Mikołaj Jóźwiak, w D4 2000 N/A Marcelina Czepiel, w D4 1400 Mateusz Tabaka, natomiast w DN2 i DN1 wygrali Maciej Łaszkiewicz i Szymon Piotrowski.