Peugeot 206 w kultowym oklejeniu – ogłoszenie

Peugeot 206 2.0 Sobieski rally Hołowczyc Wisławski

Peugeot 206 i barwy Jan III Sobieski to zestawienie kojarzące się jednoznacznie. Krzysztof Hołowczyc, Maciej Wisławski i 206 WRC! Ten ogłoszeniu „wurcem” nie jest, ale przykuł uwagę stroną wizualną.

Czy takie oklejenie to profanacja? W tym wypadku nie, a nawet uznać to można za hołd dla legendarnej załogi. Nazwiska Hołka i Wiślaka znalazły się nawet na bocznych szybach, tak jak w ich faktycznej rajdówce.

206 (nie) WRC

Ogłoszenie prezentuje auto wycenione na 19 900 zł więc to już dużo zdradza. Dodatkowo na klapie nie zobaczymy tu ogromnego skrzydła, podobnie kwestia ma się co do reszty nadwozia. Brak poszerzeń, zderzaków, progów, ale są biało-czerwone barw Jan III Sobieski.

Peugeot 206 2.0 Sobieski rally Hołowczyc Wisławski Peugeot 206 2.0 Sobieski rally Hołowczyc Wisławski

Pod maską 2.0 i krótka skrzynia 15×74 (4.93) z długą piątką. Do tego zmodyfikowane zawieszenie, hamulce, we wnętrzu brak klatki, lecz są markowe fotele kubełkowe, pasy i kierownica. Samochód według ogłoszeniodawcy jest mocno doinwestowany, przeserwisowany i tak na prawdę gotowy do startu w imprezach amatorskich. Wóz jest zarejestrowany i ubezpieczony, ale na zdjęciach zobaczycie smaczek jakim są tablice KRO 206, czyli takie jak na oryginale Hołowczyca i Wisławskiego.

Czemu pokazujemy to auto?

Z dwóch powodów. Po pierwsze sprawia wrażenie bardzo solidnej i uczciwie serwisowanej amatorskiej rajdówki. Po drugie może być inspiracją do oklejenia Waszych rajdówek na bazie 206. Nie można nazwać tego profanacją czy kopiowaniem, to wspomnienie historii jaką pisała nasza legendarna załoga. Klasyka zawsze dobrze wygląda i zawsze się obroni.

Peugeot 206 2.0 Sobieski rally Hołowczyc Wisławski Peugeot 206 2.0 Sobieski rally Hołowczyc Wisławski Peugeot 206 2.0 Sobieski rally Hołowczyc Wisławski

LINK DO OGŁOSZENIA

Ten artykuł nie jest zachętą do zakupu, a jedynie pokazuje ciekawe auto, które zaoferowano na jednym z portali. Zachęcamy do zainteresowania się wozem, bo z pewnością jest to wyjątkowy na naszym rynku egzemplarz.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.

fot. olx.pl