PGS Wyścig Górski Tor Kielce 2024 – mapka dla kibiców

SuperOES Kielce

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski wystartują za tydzień w nietypowym miejscu, bo na… torze wyścigowym. Organizator inauguracyjnej rundy sezonu 2024 przygotował mapkę dla kibiców.

Automobilklub Kielecki, organizujący imprezę na torze w Miedzianej Górze, poinformował o zatwierdzeniu planu zabezpieczenia zawodów. Zostały w nim uwzględnione bezpieczne strefy przeznaczone dla kibiców oraz ścieżki. Na planie umieszczono również strefy niebezpieczne, objęte zakazem przebywania.

UMA

Wstęp na PGS Wyścig Górski Tor Kielce 2024 będzie bezpłatny, włącznie z wejściem na wyznaczone strefy przy nitce toru. Kibice będą musieli jednak ponieść opłaty, jeśli chcą skorzystać z tarasu widokowego oraz parkingu – w przypadku tego drugiego organizator ostrzega o ograniczonej dostępności miejsc.

Inauguracyjny PGS Wyścig Górski Tor Kielce to powrót tego obiektu do wyścigów i to nie tylko górskich – podczas pierwszej rundy GSMP będą bowiem ścigać się zawodnicy Maluch Trophy, zbierając punkty do klasyfikacji generalnej Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Sezon 2024 GSMP będzie składać się z siedmiu weekendów wyścigowych, podczas których zostaną rozegrane po dwie rundy. Impreza na Torze Kielce została zaplanowana na 2-4 maja, natomiast kolejna runda w Prządkach odbędzie się w ostatni weekend miesiąca – będzie to jednocześnie runda cyklu FIA IHC. Wyścig w Limanowie będzie jednocześnie eliminacją FIA EHC, a jedyna runda zagraniczna odbędzie się w Banovcach na Słowacji. Mistrzostwa będą miały swoje zakończenie 6-8 września podczas Wyścigu Górskiego Szczawne.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.