czwartek, 20 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPiąte zwycięstwo Marka Goczała i Łukasza Łaskawca

Piąte zwycięstwo Marka Goczała i Łukasza Łaskawca

Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec wygrali już piąty odcinek specjalny imprezy w kategorii SSV. Warto zaznaczyć, że w żadnej z głównych kategorii – motocykle, quady, samochody czy ciężarówki, żaden zawodnik ani żadna załoga nie była tak skuteczna i nie pokonywała tak często swoich rywali.

Na znakomitym trzecim miejscu, nieco ponad dwie minuty za swoim starszym bratem, do mety dojechał Michał Goczał ze swoim pilotem, Szymonem Gospodarczykiem. Załogi Cobant Energylandia Rally Team na trzy etapy przed końcem rajdu zajmują odpowiednio trzecią oraz czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej kategorii SSV.

– To był odcinek specjalny jakby skrojony pode mnie. Ciasny, kręty, techniczny, z dużą ilością kamieni i z wydmami. Bardzo lubię taką charakterystykę prób, gdzie jest co robić za kierownicą. To był na pewno jeden z najpiękniejszych odcinków tegorocznego Dakaru. Znów wygraliśmy – to jest fantastyczne uczucie – mówił Marek Goczał.

– Przez problemy z drugiego dnia nie możemy już raczej wygrać tego rajdu, więc chcemy chociaż wygrywać odcinki i pokazywać nasz potencjał. Chcę też pogratulować mojemu bratu, bo pojechał dzisiaj bardzo dobrze i wytrzymuje presję w walce o podium – zakończył zwycięzca etapu.

– Przede wszystkim chcę pogratulować mojemu bratu kolejnego wygranego odcinka. Chłopaki radzą sobie naprawdę znakomicie. To był kolejny świetny dzień dla Cobant Energylandia Rally Team na tegorocznym Dakarze. Znów obaj jesteśmy na mecie, bardzo się z tego cieszę – zaznaczał na mecie młodszy z braci Goczałów, Michał.

– To był krótki, ale też bardzo szybki odcinek specjalny. Najważniejsze jest to, że jesteśmy na mecie i dalej zajmujemy miejsce na podium w klasyfikacji generalnej. Jedziemy spokojnie, bezpiecznie, nie podejmujemy dużego ryzyka. Na każdy kolejny etap mamy swój plan i go realizujemy – podsumował trzeci kierowca klasyfikacji generalnej rajdu w kategorii SSV.

– Znowu Polacy, znowu Cobant Energylandia Rally Team wygrywa etap. Bardzo nas to cieszy. W kanionie jechaliśmy za kilkoma Kamazami, co zdecydowanie pogorszyło nam widoczność, ale jechaliśmy bardzo mądrze, bezpiecznie i co najważniejsze, jesteśmy na mecie! Teraz odpoczywamy, bo według zapowiedzi organizatora jutro czeka nas bardzo ciężki etap – mówił na mecie Szymon Gospodarczyk, pilot Michała Goczała.

Jutro na zawodników czeka etap z Wadi Ad Dawasir do miejscowości Bisha. Wydaje się, że to jedna z ostatnich okazji do ataku. Odcinek specjalny będzie miał długość 375 kilometrów. Równe długiej i wymagającej próby nie zobaczymy już do samego końca imprezy.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Arctic Lapland Rally 2022 [Film]

Filmowe podsumowanie z 1 i 2 dnia zimowego rajdu Arctic Rally 2022 Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=Orfg3x6K82M

Mikołaj Marczyk w gronie dziesięciu najlepszych kierowców rajdowych świata

Już wkrótce ukaże się pierwsze notowanie FIA Global Rally Ranking. To międzynarodowy ranking kierowców rajdowych. Według oficjalnych...

Najciekawsze moto-licytacje 30. finału WOŚP

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze fundacji...

Prost odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Kilka dni temu z Alpine F1 odszedł Marcin Budkowski. Wczoraj o swoim odejściu z tego teamu poinformował...

DAKAR 2022: Historia jednego filmu

Na Dakarze często dzieją się dziwne, nietypowe rzeczy i taka też miała miejsce pod koniec tegorocznej edycji....

NAJPOCZYTNIEJSZE