sobota, 1 kwietnia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPiątkowy wyścig przełożony

Piątkowy wyścig przełożony

Jedyny zaplanowany na piątek wyścig pucharu WORK STUFF Super S Cup został przełożony na sobotni poranek po wypadku w sesji treningowej WSMP, w którym uszkodzona została bariera.

Sezon 2022 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpoczął się falstartem dla niektórych zawodników. Już podczas treningów do inauguracyjnej rundy na Torze Poznań doszło do dwóch poważnych wypadków.

W czwartek poważnie uszkodzony został samochód Mery Czepiel. Jedna z dwóch kobiet w pucharze 318is Cup PL została uderzona przez innego zawodnika przy dużej prędkości. Mery przystąpiła jednak do kwalifikacji.

Mniej szczęścia miał Filip Czarski, który w piątkowy poranek wypadł z zakrętu „uśmiech szatana” i uderzył bokiem w barierę ochronną. Honda Civic FK TCR przeleciała nie tylko przez opony i bariery armco, ale również przez ogrodzenie.

Nie tylko samochód uległ zniszczeniu, ale również infrastruktura toru. 24 słupki mocujące stalowe bariery armco muszą zostać wyprostowane, a fragment płotu wymieniony.

Jedyny zaplanowany na piątek wyścig pucharu Super S Cup został przełożony na sobotę na godzinę 8 rano. Władze toru rozważają także zbudowanie tymczasowej szykany przed największą strefą hamowania na nitce Toru Poznań.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Vertappen bezkonkurencyjny w kwalifikacjach do Grand Prix Australii

Max Verstappen potwierdził swoją wysoką dyspozycję na torze Albert Park i bez większych problemów zdobył pole position...

Verstappen najszybszy w trzecim treningu na Albert Park

Max Verstappen potwierdził aspiracje do wywalczenia pole position do Grand Prix Australii uzyskując najlepszy czas trzeciego treningu....

Sebastien Loeb prowadzi w 57. Rajd Azorów

Utytułowany Francuz ma udany debiut za kierownicą Skody Fabii. Loeb prowadzi w Rajdzie Azorów. Sebastien Loeb prowadzi w...

Wspominamy wyjątkowy sezon 2020 w rallycrossie

To był skrócony pandemiczny sezon w Mistrzostwach Polski Rallycross. Ale działo się wyjątkowo dużo. W pamięci zapadnie...

Szersze pola startowe i precyzyjniejsze przepisy po zamieszaniu z karą Alonso w Dżudzie

Zgodnie z zapowiedzią FIA wprowadziła nowe wytyczne, które mają pomóc kierowcom podczas ustawieniu się na starcie do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here