Pierwsza odsłona Pumy Rally1. WRC Rally Show Warsaw 2024

Rally Show Warsaw

Zaledwie dwa dni przed startem na odcinku pokazowym WRC Rally Show Warsaw 2024, M Sport zaprezentował oficjalne malowanie Forda Pumy Rally1. Takim samochodem w  tegorocznym 80. ORLEN Rajdzie Polski pojedzie ubiegłoroczny triumfator tej imprezy, Martins Sesks.

Łotewski kierowca pojawi się na błoniach PGE Narodowego na imprezie promującej mazurską rundę WRC, ale wcześniej… przejedzie ulicami Warszawy.

Martins Sesks i Renars Francis pojadą w tym sezonie samochodem Rally1 w dwóch rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Bojowy debiut Forda Pumy w łotewskich barwach będzie miał miejsce podczas 80. ORLEN Rajdu Polski, ale fani rajdów zobaczą ten samochód już tydzień wcześniej na błoniach PGE Narodowego.

W Polce Sesks pojedzie Pumą bez hybrydowej części napędu. Zamiast tego, zgodnie z przepisami, w jego samochodzie zostanie umieszczony balast wyrównujący wagę brakującego hybrydowego komponentu. W pełnej hybrydowej specyfikacji wystartuje natomiast w swojej domowej rundzie WRC, Rajdzie Łotwy (18-21 lipca)

W Warszawie, na dwukilometrowym, asfaltowym odcinku pokazowym Ford Puma pojedzie w szutrowej specyfikacji. To gwarancja dodatkowych przeżyć dla tych, którzy będą mieli okazję zasiąść na prawym fotelu samochodu Martinsa Sesksa. Wśród nich znajdą się dziennikarze i celebryci oraz zaproszeni goście.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. W punktach informacyjnych dowiecie się więcej na temat ORLEN 80. Rajdu Polski oraz  kupicie pamiątki i bilety na mazurską rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

WRC Rally Show Warsaw 2024

  • niedziela, 23 czerwca
  • błonia PGE Narodowego
  • 16:00 – 19:00