Pierwsze kwalifikacje Maluch Trophy na Slovakia Ringu

Przy pochmurnej pogodzie, a pod koniec nawet przy drobnych opadach deszczu, na torze Slovakia Ring rozegrane zostały kwalifikacje do pierwszego wyścigu czwartej rundy sezonu 2022 Maluch Trophy.

Jedynym reprezentantem czołowej dywizji 2 był Oskar Klimek. Lider klasyfikacji generalnej wykręcił czas 2:50,113.

W dywizji 1 najszybszy był Tomasz Koza z wynikiem 3:16,800. Wolniej o 0,633 sekundy pojechał drugi Qba Sykucki, a trzeci był Michał Szlachta z wynikiem 3:18,490. Ani jednego mierzonego okrążenia nie przejechał Mirosław Janduła.

Prowadzący w tabeli punktowej dywizji 0 Jacek Chojnacki wywalczył pole position do pierwszego wyścigu na Słowacji, uzyskując wynik 3:30,282. Drugi Marek Kurzętkowski pojechał 0,720 sekundy od rezultatu pole position, a kolejne pozycje zajęli Jakub Dałek i Paweł Krakowski.

Pierwszy wyścig czwartej rundy Maluch Trophy zaplanowano w sobotę o 17:05.