Pierwsze starcie w Kartingowych Mistrzostwach Polski

Kartingowe Mistrzostwa Polski
fot. Joanna Lenart

56. sezon Kartingowych Mistrzostw Polski właśnie się rozpoczyna w Bydgoszczy. Przed nami pierwsza z trzech tradycyjnych rund najbardziej prestiżowego cyklu kartingowego w kraju. Na starcie kierowcy wszystkich kategorii młodzieżowych.

Kartodrom w Bydgoszczy podobnie jak w poprzednich latach jest areną inauguracyjnej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023. Na starcie tegorocznego trzyrundowego cyklu zameldowało się wielu młodych kartingowców, których na co dzień obserwujemy w rozgrywkach pucharowych.

W tym sezonie Polski Związek Motorowy pilotażowo chciał wprowadzić nowe kategorie do kalendarza KMP. To OK-N i OK-N Junior, których rywalizację na szczeblu międzynarodowym będziemy obserwować w sezonie 2024. W harmonogramie bydgoskich zawodów pierwotnie pojawiły się dwie kategorie, ale żaden z polskich kierowców nie zdecydował się na start w tych kategoriach.

W programie inauguracyjnych zawodów KMP znajduje się rywalizacja w kategoriach: Mini Rok, Baby Rok, Mini Max, Micro Max, (Mistrzostwa Młodzików) oraz OK, OK Junior, Senior Rok GP, DD2 Max oraz 125 Senior Max.

Rywalizacja w Bydgoszczy rozpoczyna się treningiem oficjalnym wszystkich kategorii w piątkowe przedpołudnie. Start rywalizacji o punkty w 10 minut przed południem. W piątek kierowcy rozegrają dwa punktowane wyścigi, kolejne dwa w sobotę.

WYNIKI RYWALIZACJI LIVE W SERWISIE MOTORESULTS