czwartek, 20 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPierwsze zdjęcia nowego hypercara od Porsche

Pierwsze zdjęcia nowego hypercara od Porsche

Porsche opublikowało w sieci pierwsze zdjęcia nowego hypercara, który ma być gotowy na 2023 rok.  Z tym projektem niemiecki producent chce ponownie zgarnąć zwycięstwo w legendarnym wyścigu LeMans.

Nowy hypercar Porsche nie ma jeszcze nazwy, a jego zdjęcia już pojawiły się w sieci i owiane są pewną dozą tajemniczości. Pojazd będzie bazował na podwoziu z serii LMP2 firmy Multimatic. Układ hybrydowy będzie generował moc 500 kW (680 KM).

fot. porsche.com

„Sporty motorowe zawsze odgrywały szczególną rolę w strategii korporacyjnej Porsche i od ponad 70 lat wykorzystujemy wyścigi jako poligon doświadczalny dla naszych najnowszych technologii. Dziś stoimy przed wielkimi wyzwaniami – zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Jesteśmy zdeterminowani, aby odgrywać aktywną rolę w kształtowaniu przyszłości, jednocześnie zapewniając zachowanie naszego sportowego DNA” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG

Niemiecki producent planuje wystartować w 2023 r. w nowej klasie LMDh (Le Mans Daytona h). Jest to klasa wyścigów długodystansowych, która powstała poprzez połączenie mistrzostw World Endurance Championship z północnoamerykańską serią IMSA Sportscar Championship.

Przeczytaj też o tym, że Porsche planuje wrócić do Formuły 1.

fot. porsche.com

Nowa klasa będzie obfitować w różnorodność hypercarów, ponieważ swoje uczestnictwo w zapowiedziało także Audi, Acura, BMW, Cadillac oraz Alpine (od 2024 r).

fot. porsche.com

Pierwsze testy mają wystartować już w styczniu, a testować będą kierowcy którzy mają walczyć od 2023 roku w wyścigach długodystansowych dla Porsche. Są to Dane Cameron, który ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w różnych klasach w wyścigach długodystansowych oraz były kierowca Formuły 1 – Felipe Nasr.

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Arctic Lapland Rally 2022 [Film]

Filmowe podsumowanie z 1 i 2 dnia zimowego rajdu Arctic Rally 2022 Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=Orfg3x6K82M

Mikołaj Marczyk w gronie dziesięciu najlepszych kierowców rajdowych świata

Już wkrótce ukaże się pierwsze notowanie FIA Global Rally Ranking. To międzynarodowy ranking kierowców rajdowych. Według oficjalnych...

Najciekawsze moto-licytacje 30. finału WOŚP

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze fundacji...

Prost odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Kilka dni temu z Alpine F1 odszedł Marcin Budkowski. Wczoraj o swoim odejściu z tego teamu poinformował...

DAKAR 2022: Historia jednego filmu

Na Dakarze często dzieją się dziwne, nietypowe rzeczy i taka też miała miejsce pod koniec tegorocznej edycji....

NAJPOCZYTNIEJSZE