Pierwszy rapowy diss na samochód osobowy

fot. Piotr "KęKę" Siara - oficjalny profil Facebook

Piotr „Kękę” Siara to dla fanów kultury hip-hop absolutna pozycja obowiązkowa. Raper wielokrotnie przełamywał schematy w swoich utworach, ale dziś zrobił coś naprawdę nietuzinkowego. Oficjalnie, w sieci pojawił się pierwszy… diss na Kię!

Muzyka wielokrotnie przecinała swoje szlaki z motoryzacją. Zbiór utworów poświęconych samochodom jest praktycznie niezliczony. I dotyczy chyba każdego, możliwego gatunku. Kto z nas nie zna kultowego „Mercedes-Benz” od Janis Joplin? Albo „Little Red Corvette” Prince’a? Możemy zaryzykować stwierdzenie, że prym w modzie łączenia motoryzacji z muzyką wiodą raperzy. Zwłaszcza stali bywalcy hip-hopowych list przebojów zza oceanu. Kolejny raz okazuje się jednak, że Polacy nie gęsi i sami potrafią złożyć kilka rymów w tematyce czterech kółek. Po takich legendach jak „Noc, rap, samochód” Eldoki, hitach Tedego („Moje tocze fele”, „Aluminium 20”, „22” BCCustom” oraz „AC Schnitzer”) nastał czas na utwór Kękę – „Możesz mi”. Mimo, że Radomianin słynie z głębokich, życiowych, chwytających za serce piosenek, tym razem zdecydował się na pastisz lovesongów oraz pierwszy w historii, rapowy diss na samochód osobowy – wciąż psującą się Kię Sportage.

Smutne lovestory 

Historia romansu Kii Sportage i Piotra „Kękę” Siary jest długa i… nie do końca szczęśliwa. W dużym skrócie, reprezentant radomskiej sceny zdecydował się na pożegnanie Nissana Quashqaia i przygarnięcie nowiutkiej Kii Sportage. Niestety, w niedalekiej przyszłości Piotr stanął do nierównej, freestylowej bitwy z… kontrolką check engine i awarią systemów Ad Blue. Przez powtarzające się, dokładnie te same same usterki, samochód częściej stał w serwisie, niż… pod domem artysty. Kękę nie wytrzymał. I z przymrużeniem oka, zrobił to, na czym zna się najlepiej. Nagrał pastisz lovesongów o złamanych sercach i nieszczęśliwej miłości, dissując swoją Kię. Wersy musiały zaboleć, bo przedstawiciel marki… nie reaguje!

Poniżej publikujemy wspomniany utwór, więcej motoryzacyjnych przygód Piotrka, wraz z naprawdę obszerną relacją licznych napraw, znajdziecie w jego mediach społecznościowych. Jeśli zaciekawiły Was muzyczno-motoryzacyjne połączenia, koniecznie sprawdźcie świeżą premierę Fiata i model 500 La Prima by Bocelli, stworzony przy współpracy z Il Maestro!