czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaInnePierwszy rapowy diss na samochód osobowy

Pierwszy rapowy diss na samochód osobowy

Piotr „Kękę” Siara to dla fanów kultury hip-hop absolutna pozycja obowiązkowa. Raper wielokrotnie przełamywał schematy w swoich utworach, ale dziś zrobił coś naprawdę nietuzinkowego. Oficjalnie, w sieci pojawił się pierwszy… diss na Kię!

Muzyka wielokrotnie przecinała swoje szlaki z motoryzacją. Zbiór utworów poświęconych samochodom jest praktycznie niezliczony. I dotyczy chyba każdego, możliwego gatunku. Kto z nas nie zna kultowego „Mercedes-Benz” od Janis Joplin? Albo „Little Red Corvette” Prince’a? Możemy zaryzykować stwierdzenie, że prym w modzie łączenia motoryzacji z muzyką wiodą raperzy. Zwłaszcza stali bywalcy hip-hopowych list przebojów zza oceanu. Kolejny raz okazuje się jednak, że Polacy nie gęsi i sami potrafią złożyć kilka rymów w tematyce czterech kółek. Po takich legendach jak „Noc, rap, samochód” Eldoki, hitach Tedego („Moje tocze fele”, „Aluminium 20”, „22” BCCustom” oraz „AC Schnitzer”) nastał czas na utwór Kękę – „Możesz mi”. Mimo, że Radomianin słynie z głębokich, życiowych, chwytających za serce piosenek, tym razem zdecydował się na pastisz lovesongów oraz pierwszy w historii, rapowy diss na samochód osobowy – wciąż psującą się Kię Sportage.

Smutne lovestory 

Historia romansu Kii Sportage i Piotra „Kękę” Siary jest długa i… nie do końca szczęśliwa. W dużym skrócie, reprezentant radomskiej sceny zdecydował się na pożegnanie Nissana Quashqaia i przygarnięcie nowiutkiej Kii Sportage. Niestety, w niedalekiej przyszłości Piotr stanął do nierównej, freestylowej bitwy z… kontrolką check engine i awarią systemów Ad Blue. Przez powtarzające się, dokładnie te same same usterki, samochód częściej stał w serwisie, niż… pod domem artysty. Kękę nie wytrzymał. I z przymrużeniem oka, zrobił to, na czym zna się najlepiej. Nagrał pastisz lovesongów o złamanych sercach i nieszczęśliwej miłości, dissując swoją Kię. Wersy musiały zaboleć, bo przedstawiciel marki… nie reaguje!

Poniżej publikujemy wspomniany utwór, więcej motoryzacyjnych przygód Piotrka, wraz z naprawdę obszerną relacją licznych napraw, znajdziecie w jego mediach społecznościowych. Jeśli zaciekawiły Was muzyczno-motoryzacyjne połączenia, koniecznie sprawdźcie świeżą premierę Fiata i model 500 La Prima by Bocelli, stworzony przy współpracy z Il Maestro!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE