Pierwszy wyścig weekendu Maluch Trophy

493

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu finałowej rundy sezonu 2022 Maluch Trophy. Zdobywca pole position pokonał Oskara Klimka i Pawła Kopacza.

Osóbka i Klimek przez cały dystans toczyli zacięty pojedynek o pierwsze miejsce, w którym prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Ostatecznie zdobywca pole position obronił prowadzenie, finiszując z przewagą 2,639 sekundy. Podium w dywizji 2 uzupełnił Paweł Kopacz.

Sobotni wyścig był bardzo istotny z perspektywy walki o tytuł w dywizji 1. Lider klasyfikacji generalnej Michał Szlachta nie dojechał do mety, a jego jedyny rywal Qba Sykucki odniósł zwycięstwo, zmniejszając swój deficyt do siedmiu punktów. Oznacza to, że wygrana także w niedzielnym wyścigu dałaby mu tytuł niezależnie od finiszu Szlachty.

Drugie miejsce zajął Bartosz Wilk, a podium uzupełnił Tomasz Koza. Kolejne pozycje zajęli Mirosław Janduła, Daniel Bachleda, Michał Żaliński i Maciej Knapiński.

Marek Kurzętkowski pokonał Jacka Chojnackiego w dywizji 0, dzięki czemu dwaj pretendenci do tytułu przystąpią do ostatniego wyścigu sezonu z jednakową ilością punktów. Trzeci na mecie był Piotr Małycha, za którym finiszowali Paweł Krakowski, Małgorzata Serbin, Aleksandra Ossowska, Eric Czajor i Kacper Pietrusiński.