środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPilna operacja eliminuje Cieślara z Barbórki i Modlina

Pilna operacja eliminuje Cieślara z Barbórki i Modlina

Zbigniew Cieślar nie wystartuje w wieńczących sportowy sezon 2021 Tor Modlin Rally Show oraz warszawskiej Barbórce! Etatowy pilot Łukasza Byśkiniewicza musi poddać się pilnej operacji kręgosłupa, aby powrócić na prawy fotel rajdówki.

Zbigniew Cieślar poinformował dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych, że ze względu na swoje problemy zdrowotne i zaplanowany zabieg nie będzie mógł towarzyszyć Łukaszowi Byśkiniewiczowi w dwóch ostatnich imprezach tego roku. Duet TVN Turbo Rally Team miał wystąpić na organizowanym przez Leszka Kuzaja, listopadowym Tor Modlin Rally Show. W planach była też wycieczka na Rajd Barbórki i start na kultowym odcinku Karowa. Niestety, stan zdrowia pilota wymaga pilnej opieki medycznej i wyklucza tegoroczne starty.

Zbigniew Cieślar jest już w odpowiednich rękach. Niebawem podda się operacji kręgosłupa. Trzymamy kciuki za pomyślny zabieg i szybki powrót do zdrowia. Z racji tego, że Cieślar jest rodowitym góralem, jesteśmy spokojni o jego upór oraz ekspresową rekonwalescencję.

Duet Byśkiniewicz/Cieślar ma za sobą naprawdę fantastyczny sezon. Przede wszystkim, udało się wywalczyć upragniony tytuł rajdowego mistrza Polski w klasie 3. Załoga TVN Turbo Rally Team zgromadziła aż 194 punkty, pokonując Radosława Typę i Pawła Pochronia  zawrotną różnicą 58 oczek. Do ogólnokrajowego sukcesu udało się też dołożyć złoto w cyklu Tarmac Masters. Ich łupem padła najliczniejsza, najbardziej wymagająca klasa PRO1. Drugiego Artura Równiatkę prowadzonego przez Wojciecha Habudę udało się przeskoczyć o ponad 30 punktów. Byśkiniewicz i Cieślar opuścili tylko jedną rundę turnieju.

fot. Łukasz Byśkiniewicz – oficjalny profil Facebook

Ponownie w R5

Łukasz Byśkiniewicz potwierdził już, że zarówno na Modlinie jak i na stołecznych trasach kultowej Barbórki wystartuje za kierownicą Hyundaia i20 R5. Będzie to więc powrót do koreańskiej konstrukcji. Niestety, nie wiemy jeszcze kto zastąpi Zbigniewa Cieślara na prawym fotelu rajdówki. Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne w przeciągu najbliższych dni, niebawem ogłoszona zostanie finalna lista startowa Tor Modlin Rally Show.

Zachęcamy do sprawdzenia obszernej zapowiedzi drugiej edycji Tor Modlin Rally Show. Znajdziecie w niej harmonogram imprezy, wszystkie informacje dotyczące wytyczonych odcinków oraz atrakcji, które dla zawodników i kibiców przygotował sam Leszek Kuzaj. Szczegóły dotyczące zasad wstępu oraz ceny biletów dostępne są na oficjalnej stronie toru.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE