środa, 6 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPilna operacja eliminuje Cieślara z Barbórki i Modlina

Pilna operacja eliminuje Cieślara z Barbórki i Modlina

Zbigniew Cieślar nie wystartuje w wieńczących sportowy sezon 2021 Tor Modlin Rally Show oraz warszawskiej Barbórce! Etatowy pilot Łukasza Byśkiniewicza musi poddać się pilnej operacji kręgosłupa, aby powrócić na prawy fotel rajdówki.

Zbigniew Cieślar poinformował dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych, że ze względu na swoje problemy zdrowotne i zaplanowany zabieg nie będzie mógł towarzyszyć Łukaszowi Byśkiniewiczowi w dwóch ostatnich imprezach tego roku. Duet TVN Turbo Rally Team miał wystąpić na organizowanym przez Leszka Kuzaja, listopadowym Tor Modlin Rally Show. W planach była też wycieczka na Rajd Barbórki i start na kultowym odcinku Karowa. Niestety, stan zdrowia pilota wymaga pilnej opieki medycznej i wyklucza tegoroczne starty.

Zbigniew Cieślar jest już w odpowiednich rękach. Niebawem podda się operacji kręgosłupa. Trzymamy kciuki za pomyślny zabieg i szybki powrót do zdrowia. Z racji tego, że Cieślar jest rodowitym góralem, jesteśmy spokojni o jego upór oraz ekspresową rekonwalescencję.

Duet Byśkiniewicz/Cieślar ma za sobą naprawdę fantastyczny sezon. Przede wszystkim, udało się wywalczyć upragniony tytuł rajdowego mistrza Polski w klasie 3. Załoga TVN Turbo Rally Team zgromadziła aż 194 punkty, pokonując Radosława Typę i Pawła Pochronia  zawrotną różnicą 58 oczek. Do ogólnokrajowego sukcesu udało się też dołożyć złoto w cyklu Tarmac Masters. Ich łupem padła najliczniejsza, najbardziej wymagająca klasa PRO1. Drugiego Artura Równiatkę prowadzonego przez Wojciecha Habudę udało się przeskoczyć o ponad 30 punktów. Byśkiniewicz i Cieślar opuścili tylko jedną rundę turnieju.

fot. Łukasz Byśkiniewicz – oficjalny profil Facebook

Ponownie w R5

Łukasz Byśkiniewicz potwierdził już, że zarówno na Modlinie jak i na stołecznych trasach kultowej Barbórki wystartuje za kierownicą Hyundaia i20 R5. Będzie to więc powrót do koreańskiej konstrukcji. Niestety, nie wiemy jeszcze kto zastąpi Zbigniewa Cieślara na prawym fotelu rajdówki. Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne w przeciągu najbliższych dni, niebawem ogłoszona zostanie finalna lista startowa Tor Modlin Rally Show.

Zachęcamy do sprawdzenia obszernej zapowiedzi drugiej edycji Tor Modlin Rally Show. Znajdziecie w niej harmonogram imprezy, wszystkie informacje dotyczące wytyczonych odcinków oraz atrakcji, które dla zawodników i kibiców przygotował sam Leszek Kuzaj. Szczegóły dotyczące zasad wstępu oraz ceny biletów dostępne są na oficjalnej stronie toru.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pijana rowerzystka pod kołami auta [wideo]

Pijana rowerzystka Warszawa
Pijana rowerzystka wjechała wprost pod jadące auto. Może gdyby samochód przeszedł jak to ostatnio określiła policja "dziki...

Nowy tor na motorsportowej mapie Polski do końca 2024 r.

Jest plan i koncepcja inwestycji na zmodernizowanie, a w zasadzie na powstanie całkiem nowego obiektu motorsportowego w...

1. Rajd Świdwiński 03.07.2022 [wideo]

1. Rajd Świdwiński (03.07.2022)
Rajd Świdwiński 2022 to impreza w której udział wzięła nasza redakcyjna załoga, zdobywając puchary przy pomocy tego...

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

Travis Pastrana podczas 2022 Goodwood Festival of Speed [wideo]

Travis Pastrana Subaru GL Wagon Goodwood
Travis Pastrana na tegoroczny występ w Goodwood wybrał mega niecodzienne auto - Subaru GL Wagon. Seryjnie 1.8...

NAJPOCZYTNIEJSZE