poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPiotr Kozłowski wygrywa Puchar Driftu Autodromu Jastrząb 2021

Piotr Kozłowski wygrywa Puchar Driftu Autodromu Jastrząb 2021

W miniony weekend odbyła się druga edycja Pucharu Driftu Autodromu Jastrząb. Dwudniowa impreza zgromadziła na trybunach setki fanów, którzy mieli przyjemność oglądać zmagania najlepszych drifterów w Polsce. Podobnie jak w zeszłym roku zawodnicy zmagali się w dwóch klasach – Street oraz Profi. Dodatkowo organizator wprowadził specjalną konkurencję w której mogli zmierzyć się mechanicy. Zwycięzcą Pucharu Driftu 2021 został Piotr Kozłowski.

​​
Głównym założeniem Puchar Driftu jest tworzenie wydarzenia dla wszystkich. Dlatego impreza otwarta jest zarówno dla najlepszych utytułowanych kierowców, jak również dla tych którzy dopiero są w drodze na szczyt. Klasa Street jest przeznaczona dla początkujących drifterów, w której zawodnicy byli punktowani na podstawie indywidualnych przejazdów. Klasa Profi przeznaczona jest dla najlepszych utytułowanych kierowców z dużym doświadczeniem. Faza eliminacyjna w tej klasie przyniosła najwięcej emocji podczas przejazdów w parach, kiedy zawodnicy pokonywali trasę pucharu niejednokrotnie zbliżając się do siebie na kilka centymetrów. Rywalizacja była zacięta, w kilku przypadkach sędziowie potrzebowali dogrywki aby być w stanie wyłonić zwycięzcę danej rundy.

Wygrywanie zawodów to praca zespołowa a sukcesy zawodników nie byłyby możliwe bez ciężkiej pracy mechaników, którą trzeba doceniać. Dlatego od tego roku w ramach Pucharu Driftu, Autodrom Jastrząb postanowił przyznać nagrodę specjalną właśnie dla mechaników. Nagrody w tej kategorii zostały ufundowane przez ATUM PLUS.

Jak zawsze podczas wydarzeń na Torze Jastrząb nie zabrakło także atrakcji dla publiczności, w tym rodzin z dziećmi w Strefie Family. Dzięki bardzo dobrym warunkom pogodowym uczestnicy mieli możliwość oglądania Pucharu Driftu zarówno z trybun, jak również z tarasu widokowego, który jest jedną z głównych atrakcji obiektu. W Strefie Family na kibiców czekały Food Trucki, stoisko z gadżetami, a także plac zabaw dla dzieci na którym animacje prowadziła grupa profesjonalnych animatorek.

Tegoroczny Puchar należy uznać za udany, zarówno pod względem poziomu sportowego, obecności kibiców, jak również pogody, która mimo niekorzystnych zapowiedzi okazała się bardzo dobra. Organizator już zapowiedział przygotowania do kolejnej edycji Pucharu w roku 2022.

“Dziękuję zawodnikom i ich zespołom za fantastyczną imprezę. Kibicom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i sportowy doping. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Pucharu Driftu za rok. Na pewno przygotujemy jeszcze więcej atrakcji i niespodzianek.” –  powiedziała Aleksandra Michalczewska, Prezes Zarządu spółki ITS Michalczewski i właściciel Autodromu Jastrząb.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ładniak liderem w klasyfikacji juniorów ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak zanotował kolejny udany start w serii ADAC TCR Germany. Polak w sobotniej i niedzielnej rywalizacji...

Marczyk i Gospodarczyk na juniorskim podium w Mistrzostwach Świata.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli 2. miejsce w Rajdzie Portugalii w klasie WRC 2 Junior. Załoga...

Przed Kamena Rally Team druga runda Pucharu Europy

W dniach 26.05 – 28.05.2022 zespół rajdowy Orlen Teamu pojawi się na starcie Rally Greece Offroad, czyli...

Słomczyńskie przeciągi, namioty odleciały, ale show wytrwało

Za nami wyścigowy i niezwykle wietrzny weekend na Autodromie Słomczyn. Po kilku pierwszych ciepłych dniach maja w...

Tomasz Lewczuk – wypowiedź po pełnym sukcesów weekendzie GSMP

Tomasz Lewczuk
Tomasz Lewczuk jeżdżący Hondą Civic V generacji, w porównaniu z konkurencją na trasach GSMP jest od niedawna....

NAJPOCZYTNIEJSZE