wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPiotr Kozłowski wygrywa Puchar Driftu Autodromu Jastrząb 2021

Piotr Kozłowski wygrywa Puchar Driftu Autodromu Jastrząb 2021

W miniony weekend odbyła się druga edycja Pucharu Driftu Autodromu Jastrząb. Dwudniowa impreza zgromadziła na trybunach setki fanów, którzy mieli przyjemność oglądać zmagania najlepszych drifterów w Polsce. Podobnie jak w zeszłym roku zawodnicy zmagali się w dwóch klasach – Street oraz Profi. Dodatkowo organizator wprowadził specjalną konkurencję w której mogli zmierzyć się mechanicy. Zwycięzcą Pucharu Driftu 2021 został Piotr Kozłowski.

​​
Głównym założeniem Puchar Driftu jest tworzenie wydarzenia dla wszystkich. Dlatego impreza otwarta jest zarówno dla najlepszych utytułowanych kierowców, jak również dla tych którzy dopiero są w drodze na szczyt. Klasa Street jest przeznaczona dla początkujących drifterów, w której zawodnicy byli punktowani na podstawie indywidualnych przejazdów. Klasa Profi przeznaczona jest dla najlepszych utytułowanych kierowców z dużym doświadczeniem. Faza eliminacyjna w tej klasie przyniosła najwięcej emocji podczas przejazdów w parach, kiedy zawodnicy pokonywali trasę pucharu niejednokrotnie zbliżając się do siebie na kilka centymetrów. Rywalizacja była zacięta, w kilku przypadkach sędziowie potrzebowali dogrywki aby być w stanie wyłonić zwycięzcę danej rundy.

Wygrywanie zawodów to praca zespołowa a sukcesy zawodników nie byłyby możliwe bez ciężkiej pracy mechaników, którą trzeba doceniać. Dlatego od tego roku w ramach Pucharu Driftu, Autodrom Jastrząb postanowił przyznać nagrodę specjalną właśnie dla mechaników. Nagrody w tej kategorii zostały ufundowane przez ATUM PLUS.

Jak zawsze podczas wydarzeń na Torze Jastrząb nie zabrakło także atrakcji dla publiczności, w tym rodzin z dziećmi w Strefie Family. Dzięki bardzo dobrym warunkom pogodowym uczestnicy mieli możliwość oglądania Pucharu Driftu zarówno z trybun, jak również z tarasu widokowego, który jest jedną z głównych atrakcji obiektu. W Strefie Family na kibiców czekały Food Trucki, stoisko z gadżetami, a także plac zabaw dla dzieci na którym animacje prowadziła grupa profesjonalnych animatorek.

Tegoroczny Puchar należy uznać za udany, zarówno pod względem poziomu sportowego, obecności kibiców, jak również pogody, która mimo niekorzystnych zapowiedzi okazała się bardzo dobra. Organizator już zapowiedział przygotowania do kolejnej edycji Pucharu w roku 2022.

“Dziękuję zawodnikom i ich zespołom za fantastyczną imprezę. Kibicom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i sportowy doping. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Pucharu Driftu za rok. Na pewno przygotujemy jeszcze więcej atrakcji i niespodzianek.” –  powiedziała Aleksandra Michalczewska, Prezes Zarządu spółki ITS Michalczewski i właściciel Autodromu Jastrząb.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE