Piotr Krotoszyński i Mateusz Martynek Vice-mistrzami Pucharu Opla

520

Piotr i Mateusz wywalczyli w sezonie 2020 tytuł vice mistrzowski w Pucharze Opla Adama , który był rozgrywany w Czeskiej Republice.

Tegoroczne zmagania w Pucharze Opla Adama rozpoczęły się od Rally Pribram, w którym załoga Krotoszyński/Martynek wspierana przez MTX Led oraz Corleonis wywalczyła trzecie miejsce w pucharze. Zdaniem załogi to był dobry start i zapowiadał ciekawą rywalizację z czeskimi zawodnikami. Dni, które załoga spędziła na testach nie poszły na marne.

Kolejny rajd to doskonale znana kibicom z Polski Valasska Rally, rozgrywana zaledwie 50 km od granicy w Cieszynie. Duża ilość kibiców z Polski dodatkowo motywowała do walki na trasach. Trzy odcinki specjalne, które były trudne technicznie okazały się dla załogi zwycięskie, co uplasowało ją na czwartym miejscu w klasie Pucharu Opla. Dwu sekundowa strata do podium była trudna do zaakceptowania lecz co najważniejsze załoga awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji Opel Adam Cup 2020.

Rally Vyskov to połowa sezonu, gdyż tegoroczny puchar składał się z czterech rund. Zupełnie nowa eliminacja dla załogi Krotoszyński/Martynek, czego nie mogą powiedzieć czescy zawodnicy, którzy doskonale znają każdy kilometr trasy, gdyż odcinki co roku są niezmienne. Od początku załoga zaatakowała i uplasowała się w pierwszej trójce, a sekundowe różnice, które dzieliły pierwszą piątkę nie pozwalały im na chwilę relaksu. Niestety przytrafił się błąd załodze na ostatnim odcinku rajdu, wycieczka do rowu była bardzo kosztowna, gdyż pożegnali się z dobrym trzecim miejscem spadając na piąte. Mimo przygód w Vyskovie utrzymali drugie miejsce w pucharze.

Ostatnie starcie Opli miało miejsce podczas Rally Morava. Rajd, który swoją charakterystyką przypomina Rajd Świdnicki załoga pojechała od samego początku bardzo szybko licząc po drodze punkty w klasyfikacji generalnej pucharu. Rywalizacja była tak zacięta, że przystępując do ostatniego odcinka aż pięciu zawodników miało szanse na zwycięstwo w Pucharze. Bardzo dobre tempo na tym odcinku i atak od pierwszych metrów dało załodze trzecie miejsce w rajdzie i drugie miejsce w Pucharze Opla Adama na koniec sezonu.

Był to rok, w którym zdobyliśmy masę doświadczenia. Cały sezon przejechaliśmy pod okiem mistrza Polski Grzegorza Grzyba, który przekazywał nam cenne rady, za co serdecznie dziękujemy. Bezawaryjny samochód obsługiwała firma GG Car , której również należą się duże podziękowania. Sukces ten nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie naszych sponsorów a były to firmy MTX Led oraz Corleonis. Mamy nadzieje, że kolejny rok przyniesie nam równie wielkie emocje co ten.

Końcowa klasyfikacja Pucharu Opla Adam 2020:

Petráš 86, Krotoszyński 66, Ocelka 65, Pilař 60, Arnošt 56, Polášek 53, Zpěvák 42, Jančík 38, Štuksa 16, Blanda 8, Dvořák 6, Kolář 4