Piotr Więcek wygrywa pierwszą rundę Drift Masters 2023!

fot. Drift Masters European Championship - oficjalny profil Facebook

On znów to zrobił, Piotr Więcek raz jeszcze przechodzi do historii! Reprezentant Worthouse Drift Team po raz drugi z rzędu zatriumfował na irlandzkim Mondello Park. Piotrek w fenomenalnym stylu rozgromił konkurencję i rozstawił po kątach faworyzowanych gospodarzy. Więcek rozpoczyna marsz po szóstą koronę DMEC!

Mamy to, Polak wygrywa pierwszą rundę Drift Masters European Championship 2023! Po sobotnich kwalifikacjach wydawało się, iż tor Mondello Park zostanie zdominowany przez gospodarzy, którzy dumnie odśpiewają „You will never beat the Irish” świętując kolejną, przekonującą wiktorię. Zmiany w driftingowym scenariuszu wprowadził jednak zawodnik, który na zwycięstwach w DMEC zna się jak mało kto. Piotr Więcek rozkręcił fantastyczne show i rozstawił swoich rywali po kątach. Zawodnik Worthouse Drift Team udowodnił, że mimo pomimo pięciu tytułów na koncie wciąż pragnie kolejnych sukcesów i europejskich rekordów… Polak zwyciężył w „starym” Nissanie S15. Aż strach pomysleć co wydarzy się wtedy, gdy Więcek ostatecznie przesiądzie się do nowej, monstrualnej Toyoty GR Supra!

Więcek
fot. Drift Masters European Championship – oficjalny profil Facebook

Biało czerwona na szczycie podium!

Po sobotnich kwalifikacjach do etapu top 32 dostało się pięciu biało-czerwonych. Niestety, do finałowej fazy top 16 awansowało jedynie dwóch. Adam Zalewski narzekał dziś rano na hamulce w swojej maszynie. „Rubik” nie miał szans z Duane’m McKeever’em. Paweł Grosz musiał uznać wyższość Alana Hynes’a, zaś Jakub Król zakończył swój pierwszy przejazd z wynikiem zerowym. Zarówno Więcek jak i Przygoński pokonali swoich rywali. Pech chciał, że nasi rodacy trafili na siebie… w kolejnym biegu. Piotrek dał Kubie lekcję fantastycznego driftingu i pewnie znalazł się w czołowej ósemce. Tam musiał stanąć oko w oko z tymi, za których kciuki trzymała większość lokalnych kibiców… Na Więcka czekali bracia Shanahan!

Choć świat driftingu cechuje się fantastyczną, braterską wręcz atmosferą irlandzka część trybun nieco ucichła. Więcek wyeliminował bowiem najpierw Jacka, aby po chwili wyrzucić za burtę jego brata, Conora. Bez grama kokieterii, Piotr rozpędzał się dosłownie z każdym następnym przejazdem, generując gigantyczne prędkości w momencie inicjacji. Naprawdę przekonujące zwycięstwo z Conorem Shanahanem oznaczało, iż Więcek zameldował się w finale. W „finale przegranych” lepszy okazał się Duane McKeever, który zajął trzecią lokatę.

Po krótkiej chwili oczekiwania nasz urzędujący czempion pojawił się po raz ostatni na linii wyznaczającej miejsce startu. Jego rywalem w walce o triumf był Fin, Lauri Heinonen. Na pierwszym przejeździe Polak pojechał w znakomity sposób, kontrolując sytuację. Batalia zakończyła się przedwcześnie – Heinonen „odprostował” w drugiej próbie, kończąc zawody. Więcek zakończył jazdę w mistrzowskim stylu, wpadając na metę widowiskowym obrotem. Oficjalnie, Piotrek zdobywa Irlandię po raz drugi z rzędu, Polak liderem „generalki” DMEC!

fot. Drift Masters European Championship – oficjalny profil Facebook

Otwieramy zwycięskiego Guinness’a!

Bramy obiektu Mondello Park powoli się zamykają. Co dość oczywiste, Piotr Więcek zostaje pierwszym liderem Drift Masters European Championship. Reprezentant zespołu Worthouse Drift Team zapisuje na swoje konto aż 102 punkty. Lauri Heinonen wyjedzie z Irlandii z 88 „oczkami” na koncie, Duane McKeever zabiera do domu tylko 77 „oczek”… Możemy chyba zaryzykować stwierdzenie, iż gospodarze czują dziś ogromny niedosyt. Patrząc na sobotnie kwalifikacje i absolutną dominację zawodników z Irlandii, wynik finałów jest srogą porażką. Nas cieszy jednak fakt, że urzędujący czempion rozpoczął swoją szarżę po… szósty tytuł!

Czeka nas teraz kilka tygodni przerwy. Czempionat DMEC opuszcza wyspiarski klimat aby przenieść się w okolice… koła podbiegunowego. Gospodarzem następnej rundy kampanii 2023 będzie szwedzka Drivecenter Arena. Impreza odbędzie się w terminie 9-10 czerwca.

Komplet informacji o Drift Masters Grand Prix znajdziecie na oficjalnej stronie turnieju. Po najgorętsze wieści ze świata widowiskowej jazdy w poślizgu zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy więc do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!