Piotrowski dominuje, Ławski mistrzem Trofeo di serie

Rafał Piotrowski nie miał sobie równych podczas piątkowego pierwszego weekendu finałowej rundy Trofeo di serie powered by Moto Truck. Drugie miejsce wystarczyło, aby pierwszy tytuł mistrzowski w historii serii zapewnił sobie Piotr Ławski.

W swoim zaledwie trzecim starcie, Piotrowski zaprezentował swoim rywalom popis wyścigowej jazdy. Po bardzo dobrym starcie, odjechał rywalom na kilka długości samochodu i od tego momentu już tylko powiększał swoją przewagę, która po 12 okrążeniach wynosiła aż 19 sekund.

Drugie miejsce po starcie obronił Ławski, lecz już na początku drugiego okrążenia wyprzedził go Rafał Gawkowski. Skutecznie utrzymywał on za sobą lidera klasyfikacji generalnej do czwartego kółka, a gdy Ławski w końcu odzyskał drugą lokatę, nie zdołał uwolnić się od swojego rywala – Gawkowski nie miał co prawda okazji do ataku, lecz przekroczył linię mety zaledwie 0,651 sekundy za Ławskim, dla którego drugie miejsce w zupełności wystarczyło do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Przy obowiązującym systemie punktacji, Ławski potrzebował jedynie dojechać do mety, aby pozbawić Gawkowskiego matematycznych szans na tytuł. Dojechanie do mety przed Danielem Mikrutem gwarantowało mu natomiast mistrzostwo już w piątek.

Mikrut dojechał do mety na piątej pozycji, za Adamem Szydłowskim. Siódmy był Łukasz Antczak, a po kolizji na pierwszym okrążeniu, z dużą stratą do reszty stawki wyścig ukończyli Marcin Ganowski i Dawid Dziwok.