czwartek, 30 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościPIRELLI WYBRAŁO NOWEGO DYSTRYBUTORA OPON MOTORSPORT W POLSCE

PIRELLI WYBRAŁO NOWEGO DYSTRYBUTORA OPON MOTORSPORT W POLSCE

Warszawa, 25 maja 2015 – Pirelli Polska rozpoczęło współpracę z firmą Fast Forward, która zajmie się dystrybucją opon wyścigowych i rajdowych włoskiego producenta w Polsce.

  Pirelli_logo

Cieszymy się na współpracę z Fast Forward. Liczymy, że dzięki naszej strategii i naszym partnerom oraz konsekwentnej polityce sprzedaży, będziemy osiągać zakładane cele. Cieszy nas również rosnąca liczba zawodowych kierowców rajdowych, która w ostatnim czasie zaufała oponom Pirelli – powiedział Błażej BębenistaManager Pirelli Polska odpowiedzialny za rynek motorsportu w Polsce i na Ukrainie.

Firma Fast Forward, jest w pełni przygotowana do procesu dostarczania opon na rynek. Dysponuje również odpowiednim zapleczem pozwalającym na sprawne realizowanie zamówień do klientów docelowych. Nowy dystrybutor, z pełnym usprzętowieniem i stanem magazynowym, obecny będzie na rajdach odbywających się w ramach Mistrzostw Polski, podczas których będzie obsługiwać zespoły w zakresie sprzedaży, montażu i doradztwa w kwestiach związanych z wyborem opon włoskiego producenta.

Jednym z pierwszych działań zrealizowanych w ramach rozpoczynającej się współpracy były przeprowadzone przez Fast Forward w połowie maja w Tłumaczowie testy opon Pirelli. Przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych na asfaltowym, ponad dwukilometrowym odcinku opony testowali m.in. Maciek Oleksowicz oraz Filip Nivette, obaj w Fordach Fiesta R5. Podczas testów obecny był również Terenzio Testoni, dyrektor sprzedaży na rynek włoski i główny inżynier w dziale motorsport Pirelli, który przekazał polskiemu dystrybutorowi informacje na temat specyficznych cech produktów.

Podjęcie współpracy z nowym dystrybutorem to kolejny krok Pirelli w ramach strategicznego zaangażowania w rajdy samochodowe. Włoska firma wspiera od niedawna także polskich sportowców, do grona których w ostatnim czasie dołączyli m.in. Robert Kubica, który na oponach Pirelli startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC oraz Kajetan Kajetanowicz, który na oponach Pirelli bierze udział w ERC.

Błażej_Bębenista-Pirelli_Polska_

inf.pras.

NOWOŚCI

61 Rajd Barbórka – harmonogram i informator

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

Rally and Race Team na podium Rajdu Wikinga i „generalki” MSP Rally Trophy!

Rally
Mamy to! Nasza redakcyjna drużyna dokonała "niemożliwego'', stając na podium BSK Tech 8. Rajdu Wikinga - finałowej...

Damian Boncela i Jacek Wasilewski – Mistrzowie RN3 gotowi do Rajdu Barbórka

Damian Boncela, Jacek Wasilewski
Damian Boncela i Jacek Wasilewski - Mistrzowie RN3 zakończą swój sezon podczas Barbórki Warszawskiej. Otrzymaliśmy wypowiedź po...

Wyścigi przestaną istnieć przez globalne ocieplenie

Trophée Andros to najsłynniejsze wyścigi samochodowe rozgrywane na lodzie. Zainaugurowany w 1990 roku cykl zakończy działalność w...

TOYOTA TEAM CLASSIC gotowa do Rajdu Barbórka

Załoga Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński wystartuje legendarną Toyotą Celica GT-Four w 61. Rajdzie Barbórka. Zawodnicy TOYOTA...

NAJPOCZYTNIEJSZE