sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościPIRELLI WYBRAŁO NOWEGO DYSTRYBUTORA OPON MOTORSPORT W POLSCE

PIRELLI WYBRAŁO NOWEGO DYSTRYBUTORA OPON MOTORSPORT W POLSCE

Warszawa, 25 maja 2015 – Pirelli Polska rozpoczęło współpracę z firmą Fast Forward, która zajmie się dystrybucją opon wyścigowych i rajdowych włoskiego producenta w Polsce.

  Pirelli_logo

Cieszymy się na współpracę z Fast Forward. Liczymy, że dzięki naszej strategii i naszym partnerom oraz konsekwentnej polityce sprzedaży, będziemy osiągać zakładane cele. Cieszy nas również rosnąca liczba zawodowych kierowców rajdowych, która w ostatnim czasie zaufała oponom Pirelli – powiedział Błażej BębenistaManager Pirelli Polska odpowiedzialny za rynek motorsportu w Polsce i na Ukrainie.

Firma Fast Forward, jest w pełni przygotowana do procesu dostarczania opon na rynek. Dysponuje również odpowiednim zapleczem pozwalającym na sprawne realizowanie zamówień do klientów docelowych. Nowy dystrybutor, z pełnym usprzętowieniem i stanem magazynowym, obecny będzie na rajdach odbywających się w ramach Mistrzostw Polski, podczas których będzie obsługiwać zespoły w zakresie sprzedaży, montażu i doradztwa w kwestiach związanych z wyborem opon włoskiego producenta.

Jednym z pierwszych działań zrealizowanych w ramach rozpoczynającej się współpracy były przeprowadzone przez Fast Forward w połowie maja w Tłumaczowie testy opon Pirelli. Przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych na asfaltowym, ponad dwukilometrowym odcinku opony testowali m.in. Maciek Oleksowicz oraz Filip Nivette, obaj w Fordach Fiesta R5. Podczas testów obecny był również Terenzio Testoni, dyrektor sprzedaży na rynek włoski i główny inżynier w dziale motorsport Pirelli, który przekazał polskiemu dystrybutorowi informacje na temat specyficznych cech produktów.

Podjęcie współpracy z nowym dystrybutorem to kolejny krok Pirelli w ramach strategicznego zaangażowania w rajdy samochodowe. Włoska firma wspiera od niedawna także polskich sportowców, do grona których w ostatnim czasie dołączyli m.in. Robert Kubica, który na oponach Pirelli startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC oraz Kajetan Kajetanowicz, który na oponach Pirelli bierze udział w ERC.

Błażej_Bębenista-Pirelli_Polska_

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen przed Alonso w drugim treningu na torze Catalunya

Verstappen FP2 GP Hiszpanii
Max Verstappen podobnie jak w porannej sesji okazał się najszybszy w drugim treningu. Kierowca Red Bulla tym...

Polski bolid RT13e gotowy na międzynarodową rywalizację

PWR Racing Team zaprezentowało tegoroczny projekt - bolid RT13e. Już za miesiąc elektryczny pojazd z systemami jazdy...

Verstappen na czele FP1 przed GP Hiszpanii

GP Hiszpanii_Verstappen
Max Verstappen na zmienionym układzie toru pod Barceloną okazał się najszybszy w pierwszym treningu. Za Holendrem uplasowali...

1 i 2 runda WSMP 2023 – Tor Poznań – action wideo

Filmowe podsumowanie wydarzeń na Torze Poznań podczas 1 i 2 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023.

Kowalczyk i Hryniuk debiutują w Rajdzie Podlaskim

Przed nami finałowy akord szutrowej rywalizacji w RSMP. W piątkowe popołudnie rozpocznie się 42. edycja Rajdu Podlaskiego,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here