Podium Barana w Limanowej

274

Ciągłe problemy z samochodem nie sprzyjały Romanowi Baranowi w startach podczas Mistrzostw Europy na trasie w Limanowej.

Sobotnie wyścigi w mieszanych warunkach pogodowych dały Romkowi 3 miejsce w klasie E1-2000. Natomiast niedzielne starty ostatecznie przyniosły 4 miejsce w klasyfikacji najmocniejszych samochodów napędzanych na jedną oś.

Klasyfikacja po trzech rundach dla zawodnika z Automobilkluby Rzeszowskiego układa się ciekawie. Aż trzech zawodników ma identyczną liczbę punktów – 18 i zajmują ex aequo 2 miejsce razem z Arturem Gaściem oraz Peterem Ambruzem.

Roman Baran: Limanowa to dla mnie kolejny ciężki wyścig. Sobotnie podjazdy po częstych opadach deszczu były loterią w dobieraniu opon. Było bardzo ślisko co pokazywały częste przerwy w podjazdach spowodowane licznymi wypadkami na trasie. Takie sytuacje nie nastrajają dobrze zawodnika przed startem. Dlatego też czasy w moim wykonaniu nie były rewelacyjne. Śliska sobota przyniosła mi 3 miejsce w klasie, natomiast po niedzielnych podjazdach uplasowałem się tuż za podium. Cieszę się, że udało mi się zebrać kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Wspominałem przed startem, że mam problemy z samochodem jeszcze od zawodów w Jahodnej co dało się również we znaki podczas startu na trasie Stara Wieś – Przełęcz pod Ostrą. Mamy teraz więcej czasu do kolejnych rund w Sopocie ( 11-13.07.2014) prawdopodobnie wiemy co jest nie tak w moim Renault Clio i jest nadzieja, że na kolejne rundy samochód będzie dobrze przygotowany. Gratuluję moim kolegom z klasy E1-2000 za super rywalizację. W punktacji po 6 rundach widać, że idziemy równo. Dlatego kolejne starty będą na pewno równie emocjonujące. Już dziś zapraszam do Sopotu wszystkich kibiców! Dziękuję za miłe słowa, które usłyszałem po startach w Limanowej oraz pozdrawiam wszystkich, którzy byli na trasie..a było Was naprawdę wiele. Chciałbym bardzo podziękować moim partnerom za wsparcie: Szik, Handlopex, Bendix, LRacing, Carrera, B3Studio, wyscigigorskie.pl, Gazeta Codzienna Nowiny, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy.

inf. pras.