PODIUM MARSZAŁKA W AUGUSTOWIE

Mimo sporych problemów technicznych prześladujących zespół, w którym startował Bartłomiej Marszałek, Polak wyprowadził swój team na trzecie miejsce w niedzielnej eliminacji Mistrzostw Świata Necko Endurance 2015.

arek-6103

Marszałek na swojej zmianie narzucił nieprawdopodobnie szybkie tempo. Awansował z piątej pozycji na trzecią. Płynął do końca zawodów i dowiózł do mety brązowy medal w Klasie 2 dla teamu Balt Yacht. – Najważniejsze dla mnie to trening i możliwość pływania katamaranami, co jest kluczowym elementem programu przygotowań do wyścigów F1 H2O. Ale też wielką frajdę sprawiają mi kontakty na żywo z polskimi kibicami. To dla mnie jedyna możliwość na zaprezentowanie się w kraju, i sprawia mi ona wielką radość. Wszystkim kibicom w Augustowie serdecznie dziękuję za doping! – powiedział na mecie wyścigu Bartłomiej Marszałek.

arek-6454

– Bartek stoczył w Augustowie nierówny pojedynek z kapryśną pogodą i przygotowaniem technicznym łodzi – komentuje Waldemar Marszałek, trener Bartłomieja oraz Mistrz w duecie Marszałek-Marszałek, w Szkole Mistrzów LOTTO. – Jak na takie problemy techniczne z łódką i silnikiem, postawę Bartka oceniam bardzo wysoko. Teraz czas na przygotowania do Portugalii – dodaje.

arek-6185

Istotnie, Polak oklaskiwany przez licznie zebranych nad Jeziorem Necko kibiców, myślami jest już w Porto. Tam, w weekend 1-2 sierpnia, odbędą się kolejne eliminacje Mistrzostw Świata w królewskiej klasie F1 H2O. – Czas na ostatnie przygotowania silnika i ruszamy na południe Europy walczyć o punkty – zapowiada zawodnik.

Bartek jedzie po dalszą naukę nowego bolidu – dodaje Waldemar Marszałek. – Widać, że przygotowania idą w dobrym kierunku i Bartek coraz lepiej czuje się w swojej łodzi. Ale teraz musi jak najwięcej startować nią – podkreśla.

 

* * * * *

arek-6130

Bartłomiej Marszałek ma 32 lata, 183 cm wzrostu i 83 kg wagi. Jest pierwszym i jedynym Polakiem startującym w prestiżowej motorowodnej serii F1 H2O. Sportowiec ma na koncie m.in. tytuł Mistrz Polski w klasie 0-250 czy Wicemistrza Świata w klasie 0-350. W sezonie 2014 był siódmym kierowcą Mistrzostw Świata F1 H2O. Trenerem i mentorem Bartłomieja jest Waldemar Marszałek – do dzisiaj najbardziej utytułowany zawodnik na świecie w klasach 0-250 i 0-350, sześciokrotny Mistrz Świata.

arek-6007

W sezonie 2015 Bartłomiej Marszałek, uczestnik programu Szkoła Mistrzów LOTTO, startuje w całkowicie nowym bolidzie, przygotowanym przez włoską stajnię DAC Racing. Łódź dysponuje 2,5-litrowym silnikiem V6, o mocy 450 koni mechanicznych. Maszyna waży zaledwie 450 kg. Do setki przyspiesza w 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 250 km/h.

inf.pras.