• Na liście zgłoszeń widniało 213 zawodników z całej Europy, w tym aż kilkunastu z Polski
  • Pierwsza runda sezonu Rotax Max Challenge wystartowała w piątek od serii wolnych treningów
  • Kuba Greguła Super Finał w swojej kategorii ukończył na 3. miejscu i po weekendzie we Włoszech jest liderem klasyfikacji generalnej sezonu

10

Kuba Greguła rozpoczął w tym tygodniu zmagania w serii Rotax Max Challenge. Młody zawodnik cały weekend spisywał się doskonale, a wyścig w swojej kategorii ukończył na fenomenalnym 3. miejscu.
Wyścigowy weekend zaczął się już w piątek o godzinie 8:00. Wtedy to zawodnicy zaczęli pierwszą sesję treningową. Premierową liczoną dla Polaka sesją było Practice 9. Tam 15-letni kierowca zajął 2. miejsce w kategorii Rotax Max Senior.

Kolejną z ważnych zaliczanych serii była Practice 10. Kuba Greguła osiągnął tam najlepszy czas notując wynik na poziomie 0:50.165. Zdecydowaną stratę zanotowali Austriak Maximilian Weinzierl oraz Włoch Davide Vuano.

Po wszystkich sesjach treningowych nadszedł czas na sobotnie wyścigi treningowe kwalifikacyjne. Pierwsza z nich miała wyjaśnić kto pojedzie w której z sesji kwalifikacyjnych. Trening kwalifikacyjny po raz kolejny zapisany został na konto Polaka. Kuba Greguła poprawił przy tym swój najlepszy wynik minionego weekendu śrubując go do kosmicznego poziomu 0:50.133.

Następnymi sesjami były już prawdziwe kwalifikacje. Pierwszą – Qualifying Heat A-C 15-latek z Polski zakończył na 2. miejscu, drugą, Heat A-B na 3.

Weekend zwieńczył Super-Final. Wyścig liczący 17 okrążeń był niezwykle pasjonujący. Zawodnicy walczyli ze sobą na każdym fragmencie toru. Ostatecznie wyścig w kategorii Rotax Max Senior na swoje konto zapisał Giorgio Amati, drugi dojechał kolejny Włoch, Filippo Laghi, na trzecim miejscu ze stratą zaledwie 5,607s ukończył Kuba Greguła.

Kalendarz Rotax Max Challenge:

I runda   (18-19 marzec)      Adria (Włochy)

II runda  (15-16 kwiecień)    Bruck (Austria)

III runda (17-18 czerwiec)    Kecskemet (Węgry)

IV runda (15-16 lipiec)         Cheb (Czechy)

V runda  (09-10 wrzesień)   Bruck (Austria)

gregula-mailing_03

Kuba Greguła: – Wszystko było w porządku. Już począwszy od mierzonych treningów cały czas osiągaliśmy wyniki na poziomie najlepszej piątki, czy też trójki. Nie odbiegaliśmy w ogóle od stawki. Od początku jechałem bardzo dobrym tempem i było one naprawdę szybkie. Włosi, którzy wygrali są zdecydowanie starsi i mają już setki kilometrów w nogach więcej. Było widać, że troszkę uciekali. Nie byli dużo szybsi, ale jednak trochę zabrakło. Od początku było mnóstwo przetasowań. Bardzo szybko zmienialiśmy się pozycjami i walka była naprawdę zacięta. Wyścig był bardzo ładny, mógł podobać się kibicom, ale naprawdę było bardzo ciężko.