Podsumowanie 1 rundy ORLEN Super Race

W dniach 11-13.03.22 na torze w Hodoninie w Czechach, odbyła się I runda ORLEN Super Race wspierana przez BENZINĘ. Jest to jedyny tego typu wyścig w Centralnej Europie, w którym rywalizują zawodnicy z Polski, Czech, Niemiec i Słowacji pojazdami w następujących klasach: Quady, SSV,SSV Turbo, Samochody. Piękna pogoda, techniczny tor i duża frekwencja: 82 załogi, to bardzo dobry początek sezonu, który zapowiada się niezwykle ciekawie i zaskakująco.

Nie obyło się bez niespodzianek, w klasie SSV Turbo, faworyci z Mistrzem Sezonu 2021 Adamem Gońskim na czele musieli uznać wyższość zawodników z Czech. W tej klasie całe podium należało do czeskich zawodników. Na pierwszym miejscu, wśród 26 załóg, uplasował się Michal Adamik reprezentujący team Polaris Otrokovice, na drugim debiutant i zarazem najmłodszy kierowca w tej klasie Matyáš Dostál (DMD Racing TEAM), który wystartował również w klasie Quad 2×4. Natomiast trzecie miejsce na podium zajęła załoga Jan Křížek / Filip Vohradský z Quadservis Špak – Solitera Racing.

W Pucharze Can-am w klasie SSV Turbo, gdzie zawodnicy walczą w klasyfikacji generalnej o voucher upoważniający do 50% zniżki na zakup Can-am Mavericka, największą ilość punktów i zarazem pierwsze miejsce zdobył Matyáš Dostál, na drugim miejscu był Jan Křížek / Filip Vohradský, a na trzecim załoga Turbokings: Pavel Stareček / Martin Světlik. Najlepszy czas okrążenia w klasie SSV Turbo uzyskał Piotr Jaworski.

Pavel Stareček: “Bardzo cieszyliśmy się na ten wyścig, byliśmy dobrze przygotowani. Nie spodziewaliśmy się tak wielu zawodników. Wyścig był dla nas przyjemnością, a trasa była wymagająca. Nie mieliśmy odpowiednich ustawień podwozia, ale ukończyliśmy wyścig bez żadnych problemów technicznych. Mamy nadzieję, że na następnym ORLEN Super Race, znów staniemy na podium. Pozdrowienia od Pavla i Martina”.

W klasie Quad 4×4 wśród 18 driverów, triumfował polski zawodnik Adam Krysiak (Polaris Polska Racing Team / BauLand), natomiast dwa kolejne miejsca należały do Czechów: Adama Bezděka (Čtyřkolky Tišnov) i Ilji Kostelník (Auto MK Racing). W klasie Quad 4×4 lite podium było międzynarodowe, wśród 13 startujących, zwyciężył Marco Sturm z Niemiec, drugie miejsce zajął Kamil Baszczyński z Polski, trzecie czeski zawodnik – Jakub Samohyl.

Najlepszy czas okrążenia w klasie Quad 4×4 uzyskał Adam Krysiak.

W Pucharze Can-am w klasie Quad 4×4, gdzie zawodnicy walczą w klasyfikacji generalnej o voucher upoważniający do 50% zniżki na zakup Can-am Renegade’a, walkę o podium wygrali: Adam Bezděk, Bartłomiej Babicz i Radomir Benes.