wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPodsumowanie V Rundy MPRC na Słomczynie

Podsumowanie V Rundy MPRC na Słomczynie

W miniony weekend na Autodrom Słomczyn odbyła się piąta runda Mistrzostw Polski Rallycross i Autocross. Zgłosiło się ponad 90 załóg, w tym 4 Crosskarty.

W sobotę znany wszystkim fanom rallycrossu tor w Słomczynie przywitał zawodników, mokrą i śliską nawierzchnią, dzięki czemu od pierwszych biegów kwalifikacyjnych dużo się działo i nikt nie mógł być pewny swojej pozycji w klasyfikacji.

Najwięcej się działo w klasach SC Cup oraz RWD, gdzie było zgłoszonych ponad ponad 60 zawodników. Biegi były trudne związku z niesprzyjającą aurą pogodową. Kibicie mieli możliwość oglądać spektakularne kolizję.

video. Bartosz Walicki

 

Niedziela okazała się bardziej łaskawa i nie padało, co nie znaczy, że było łatwo. W mocno obleganej  klasie SC Cup w finał wywalczył Michał Wrzosek z przewagą ponad dwóch sekund, za nim zameldował się Łukasz Grzybowski, a trzecie miejsce należało do Bartka Mireckiego.

W widowiskowej i silnej klasie RWD Cup, po ciężkim finale, pierwsze miejsce należało do Mariusza Szczepańskiego (BMW 318s), za nim uplasował się Jarek Frydrych (BMW E36), a na trzecie miejsce dojechał Oliwier Dobrowolski (BMW E36).

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód i droga

fot. Dudekdv Photography 

Finały klas SN, wyglądały trochę jak biegi kwalifikacyjne, ponieważ nie wystartowało dużo załóg. W klasie SN 1600 pierwsze miejsce zajął Jan Ratajsky (Skoda Fabia Mk3), drugie należało do Łukasza Kuleszy (Peugeot 106 Maxi), Konrad Gryz nie ukończył finału, związku z awarią samochodu. Finał klasy SN 2000 to tak naprawdę przejazd jednego zawodnika Łukasza Tyszkiewicz (Opel Astra OPC), Jakub Kowalczyk zaraz po starcie zjechał z toru i nie ukończył wyścigu związku z awarią silnika w Hondzie Civic. Z awarią też się zmagał Jakub Iwanek (Opel Astra OPC), który nie podjął startu w finale. Więcej się zadziało w klasie SN + 2000, gdzie w finale powalczyło czterech zawodników. Pierwszy na metę dotarł Hulk (BMW E36RX Evo II), za nim Gigi (BMW E36), a Łukasz Zoll (Volvo S40) zajął trzecie miejsce.

Więcej atrakcji przyniósł finał Super National, po mocnej kolizji Łukasza Zoll z Tyszkiewiczem, Zoll nie ukończył wyścigu, a Tyszkiewicz dostał karę, przez co spadł na ostatnie, czwarte miejsce. Wyścig wygrał Hulk, Jan Ratajsky zajął drugie miejsce, a Gigi zameldował się na trzecim.

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód i droga

fot. Dudekdv Photography 

Finał SuperCars Light wygrał Maciej Manejkowski (Ford Fiesta), drugie miejsce należało do Michała Peterlejtner (Skoda Fabia), Bartek Idzikowski zajął trzecie (Mitsubishi Lancer EVO IX). Andrzej Kleina (Lancia Delta HF Integrale) i Mateusz Ludwiczak (Mitsubishi Space Star) nie ukończyli biegu.

SuperCars wygrał Zbyszek Staniszewski (Ford Fiesta), za nim uplasował się Maciej Manejkowski (Ford Fiesta), trzecie miejsce należało do Michała Peterlejtner (Skoda Fabia).

W dniach 08-10.10.2021 na Slovakiaring odbędzie się przedostania szósta runda MPRC, która będzie także eliminacją CEZ, lista zgłoszeń już się otwiera, a zawodnicy mają czas do 26.09.2021 na zgłoszenia.

Małgorzata Piasecka
Maniaczka czterech kółek od dzieciństwa. Benzynę ma we krwi. Z dużym zainteresowaniem śledzi zmagania w rajdach / rallycrosie / wyścigach. Zawodniczka z licencją, zaczynająca zabawę rallycrossie, w klasie RWD Cup.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

Łukasz Zoll podsumowuje jubileuszowy sezon 2021

Łukasz Zoll jadący w klasie SuperNational+2000 w końcowej indywidualnej klasyfikacji sezonu 2021 zajął trzecie miejsce. Zawodnik Zoll...

Inter Europol Competition wygrywa na koniec sezonu!

Polski zespół Inter Europol Competition zakończył sezon European Le Mans Series znakomitym wynikiem na torze Autódromo Internacional...

NAJPOCZYTNIEJSZE