Podwójne zwycięstwo Sebastiana Kołakowskiego na Hungaroringu.

463

Po rocznej przerwie Sebastian Kołakowski wygrał na słynnym węgierskim torze Hungaroring obydwa wyścigi Pucharu Renault Clio III Eset V4 CUP. Zawodnik Automobilklubu Rzemieślnik w tym roku skupia się na sprintach na terenie Europy, rezygnuje zaś z startów w serii Endurance, aż do czasu powrotu wyścigów trwających do minimum 2 godzin.

015

Start w barwach teamu Tomasa Pekara Carpek Serwis przy wsparciu partnerów: Hitachi, Exide, Pulsar Energia oraz Serwisu Car&Fun dał świetny wynik. W sobotnim wyścigu sytuacja była ustalona na 3 okrążeniu, a wyjazd Safety Cara i wznowienie wyścigu nic już nie zmieniły w układzie stawki. Wyścig w niedzielę wymagał koncentracji do samego końca. Z trzeciej pozycji, po nieudanych drugich kwalifikacjach, trzeba było się przebić na pierwszą pozycję i bronić jej do końca przed Martinem Fischerem, co zakończyło się powodzeniem.

Po pierwszych dwóch wygranych Sebastian Kołakowski pewnie prowadzi w klasyfikacji sezonu TWC2 (Tourenwagencar) mając 5 pkt przewagi nad drugim Martinem Fischerem. Podium uzupełnia Alfred Fischer z dorobkiem 7 pkt.

023

Kolejna runda pucharu rozgrywanego w ramach FIA CEZ, wspieranego przez producenta opon Hankook odbędzie się 18 maja na torze Red Bull Ring w Austrii.