poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPodwójne zwycięstwo Sebastiana Kołakowskiego na Hungaroringu.

Podwójne zwycięstwo Sebastiana Kołakowskiego na Hungaroringu.

Po rocznej przerwie Sebastian Kołakowski wygrał na słynnym węgierskim torze Hungaroring obydwa wyścigi Pucharu Renault Clio III Eset V4 CUP. Zawodnik Automobilklubu Rzemieślnik w tym roku skupia się na sprintach na terenie Europy, rezygnuje zaś z startów w serii Endurance, aż do czasu powrotu wyścigów trwających do minimum 2 godzin.

015

Start w barwach teamu Tomasa Pekara Carpek Serwis przy wsparciu partnerów: Hitachi, Exide, Pulsar Energia oraz Serwisu Car&Fun dał świetny wynik. W sobotnim wyścigu sytuacja była ustalona na 3 okrążeniu, a wyjazd Safety Cara i wznowienie wyścigu nic już nie zmieniły w układzie stawki. Wyścig w niedzielę wymagał koncentracji do samego końca. Z trzeciej pozycji, po nieudanych drugich kwalifikacjach, trzeba było się przebić na pierwszą pozycję i bronić jej do końca przed Martinem Fischerem, co zakończyło się powodzeniem.

Po pierwszych dwóch wygranych Sebastian Kołakowski pewnie prowadzi w klasyfikacji sezonu TWC2 (Tourenwagencar) mając 5 pkt przewagi nad drugim Martinem Fischerem. Podium uzupełnia Alfred Fischer z dorobkiem 7 pkt.

023

Kolejna runda pucharu rozgrywanego w ramach FIA CEZ, wspieranego przez producenta opon Hankook odbędzie się 18 maja na torze Red Bull Ring w Austrii.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

OBRSO

00:45:15