wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRSMP | HRSMPPodwójne zwycięstwo w Rzeszowie

Podwójne zwycięstwo w Rzeszowie

Jubileuszowa, 30 edycja Rajdu Rzeszowskiego po raz kolejny okazała się szczęśliwa dla zespołu Subaru Historic Rally Team. Jacek Michalski i Adam Binięda byli bezkonkurencyjni w klasie HR2 i po wygraniu 10 z 11 odcinków specjalnych pewnie sięgnęli po kolejny komplet punktów. Dodatkowo marka Subaru zwyciężyła w klasyfikacji zespołów producenckich i tuż za półmetkiem sezonu widnieje na czele tej punktacji.

Zwykle gorące Podkarpacie tym razem przywitało uczestników obfitymi opadami deszczu już podczas odcinka testowego. Taka pogoda utrzymała się również w piątek, kiedy to załogom przyszło rywalizować na sześciu zabłoconych odcinkach specjalnych. Pięć z nich wygrała załoga SHRT, wypracowując sobie ponad dwie minuty przewagi. W sobotę pogoda uległa diametralnej poprawie i po zapisaniu na swoje konto wszystkich pięciu prób, Jacek Michalski i Adam Binięda wjechali na metę w Rzeszowie z blisko 10 minutową przewagą w klasie HR2, jednocześnie zajmując 17 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Jacek Michalski: „Przed rajdem mówiłem, że obawiam się trochę mieszanych warunków, ale finalnie ta mieszanka okazała się idealna. W piątek cały czas jechaliśmy w deszczu, nawet jeżeli innym załogom nie padało, to przed naszym przejazdem niebo i tak się otwierało. Przyzwyczailiśmy się do tego deszczu bardzo szybko i dzięki temu jechaliśmy przyzwoitym, równym tempem. W sobotę zaświeciło słońce i cały dzień był po suchym. Pierwszą pętlę na pojechaliśmy troszkę spokojniej, aby przestawić się na slicka, natomiast pod koniec rajdu przyspieszyliśmy. Cały czas jednak jechaliśmy bezpiecznie, żeby w głupi sposób nie stracić pewnego już zwycięstwa.Udało nam się wygrać wszystkie odcinki poza jednym, na którym dwukrotnie nas przyblokowano, ale nie ma to większego znaczenia. Boje się nawet, że gdybyśmy się za bardzo przyzwyczaili do tych oesowych zwycięstw to mogłoby nam to namieszać w głowach. Nie trzeba być najszybszym na wszystkich odcinkach, aby wygrać rajd. Poza tym konkurencja za nami też nie odpuszczała, jednak trapiły ich awarie i przygody. My na szczęście się ich ustrzegliśmy, poza dwukrotnym cofaniem, gdzie straty wyniosły kilka sekund cały rajd przejechaliśmy czysto. Cieszymy się, że mogliśmy się teraz odwdzięczyć mechanikom za Rajd Polski i nie daliśmy im dodatkowej roboty na strefie serwisowej, a nagrodą jest zwycięstwo Subaru w klasyfikacji zespołów producenckich.”

Adam Binięda: „Choć za nami dopiero połowa sezonu, to wydaje mi się, że miano tej najtrudniejszej rundy przypadnie właśnie Rajdowi Rzeszowskiemu, oczywiście za sprawą pogody i warunków, jakie zastaliśmy na trasie pierwszego dnia. Wprawdzie po prognozach i zapoznaniu z trasą spodziewaliśmy się, że tak będzie, to jednak miejscami można było mówić o prawdziwym armageddonie, szczególnie na drugich przejazdach. Nasz plan zakładał rozpoczęcie rajdu swoim tempem i ewentualny atak na drugiej pętli, jednak po pierwsze okazało się, że nasze tempo jest całkiem dobre i prowadzimy w klasie, a po drugie warunki na drugiej pętli nie sprzyjały takim atakom. Podczas pierwszych przejazdów wprowadzaliśmy drobne poprawki do opisu, ponieważ wiedzieliśmy, że tam gdzie był syf, zrobi się tzw. gnój, natomiast tam gdzie było jeszcze w miarę czysto, ten syf na pewno się pojawi. Dzięki temu podczas drugich przejazdów ustrzegliśmy się błędów, a drobne wycieczki poza trasę, jeżeli już to przytrafiały nam się na pierwszej pętli. Na koniec wielkie podziękowania kieruję dla całego zespołu SHRT, który perfekcyjnie przygotował nam auto i mogliśmy się skupić tylko na jeździe.”

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE